8 лютого 2024 р. GR Комітет Асоціації правників України провів обговорення Закону України «Про доброчесне лобіювання» (реєстр. № 10337)», в рамках якого Альона Шуліма, Голова GR Комітету АПУ, представила консолідовану позицію Комітету.
Проєкт Закону України «Про доброчесне лобіювання» (реєстр. № 10337) був внесений Кабінетом Міністрів України 13 грудня 2023 р. 10 січня 2024 р. зазначений проєкт було прийнято в першому читанні. Необхідність прийняття законопроекту розглядається як один із ключових кроків виконання рекомендацій Європейської Комісії, представлених у Звіті щодо України від 8 листопада 2023 р., та на виконання вимог вступу до ЄС.
Зважаючи на рекомендації європейських експертів, надані до проєкту Закону України «Про доброчесне лобіювання», а також жваві дискусії стосовно окремих положень законопроєкту, GR Комітет АПУ висловив Позицію (активне посилання) щодо шляхів його доопрацювання до другого читання.
Зокрема у Позиції GR Комітету АПУ, адресованої Голові Комітету Верховної Ради України з питань правової політики Маслову Д.В., було коцептуалізувано наступні блоки: визначення поняття «лобіювання»; предмет та об’єкт лобіювання; пул суб’єктів для включення до національного Реєстру прозорості; перелік інформації/даних, що подаються для реєстрації, поточне інформування та звітність у національному Реєстрі прозорості; механізм мінімізації зловживань, як-то виключення з національного Реєстру прозорості; особливості прав та обовязків субєктів лобіювання; розмежування повноважень органів державної влади; обмеження в отриманні success fee за договором про надання лобістських послуг, а також інші питання щодо введення Закону в дію та належний перехідний період.
До участі у заході від Української Медіа ЛІги долучилась Ільчук Тетяна, cпівзасновниця УМЛ, GR Комітету АПУ
У публікації використовувались офіційні матеріали Асоціації правників України
⇒ Використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на “Українську Медіа Лігу”.
Leave a Reply