24 січня 2024 р. Українська Медіа Ліга (УМЛ) долучилась та стала підписантом “Global Call to Action to Put Cultural Heritage, Arts and Creative Sectors at the Heart of Climate Action” (“Глобальний заклик поставити культурну спадщину, мистецтво та креативні сектори в центр кліматичних дій) (далі – “Глобальний заклик”). Основною метою кампанії, створеною на підтримку COP 28 ООН, є: дослідження, які кліматичні реакції під впливом культури вже відбуваються, де та ким; формування рекомендацій щодо масштабування рішень на основі культури та забезпечення повної інтеграції культури в кліматичну тематику.
“Світ системно розвивається, традиційні підходи до розвитку та відбудови занепадають в усіх сферах – в соціальній, економічній, в сфері публічного здоров’я, але особливо – в екологічній.
Зараз, в часи масштабних конфліктів, руйнувань та поневірянь – як ніколи значимою є оцінка впливу, вироблення спільного бачення та консолідація зусиль. Культура та культурна спадщина відіграють значиму роль та мають колосального вплив на кожен етап створення нових якісних цінностей та мінімізацію вже існуючих негативних наслідків“ – зазначила Ільчук Тетяна, співзасновниця Української Медіа Ліги
Глобальний заклик було запущено 28 вересня 2023 р. під час Саміту європейської культурної спадщини, який відбувся в Італії (Венеція), на форумі Центру європейської спадщини. Наразі заклик підтримали представники з усіх шести континентів з метою долучитись до глобальної кампанії, спрямованої на розкриття потенціалу культурної спадщини, мистецтва та креативних індустрій в сфері кліматичних змін.
Ключові цілі “Global Call to Action to Put Cultural Heritage, Arts and Creative Sectors at the Heart of Climate Action”
- використовувати соціальні та культурні інструменти, які сприяють трансформаційним кліматичним діям;
- розширення кліматичних дій, заснованих на культурі та культурній спадщині в усьому світі;
- вплив на ключові політики та дискусії щодо адаптації до мінливого клімату, заохочення трансформаційного навчання на основі культури та спадщини, збереження спадщини та культури;
- об’єднати та розширити повноваження сектору культури шляхом об’єднання для впливу на прийняття рішень у цій сфері.
Кліматичні дії, засновані на культурі, сприяють вирішенню універсальних проблем на місцевому рівні, дозволяють заповнити прогалини в поточному кліматичному плануванні за допомогою інклюзивних локальних стратегій. Окрім того, інтеграція культурної спільноти у міжнародну кліматичну політику сприятиме розвитку місцевої культурної спадщини, мистецьких та творчих підходів, які пропонують масштабовані рішення кліматичної кризи.
⇒ Використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на “Українську Медіа Лігу”.
Leave a Reply