ГО “Українська Медіа Ліга” (ГО “УМЛ”) – неприбуткова громадська організація, створена в лютому 2021 р.

Українська Медіа Ліга  – спільнота  висококваліфікованих  експертів та професіоналів, що об’єднались з метою  утвердження основоположних принципів  верховенства права, формування цінностей та посилення ролі громадянського суспільства, розвитку прав і свобод людини, культури, освітньої, медійної галузей в Україні.

Українська Медіа Ліга системно співпрацює з міжнародними організаціями, що здійснюють розвиток прав людини,  культури та освіти, медійної та інших сфер.

Під егідою Української Медіа Ліги реалізовується координація міжнародного конкурсу та премії “ADAMI Media Prize за Культурну Різноманітність у Східній Європі”.  ADAMI Media орієнтується на розвиток та відзначення досягнень журналістів та професіоналів у сфері медіа з країн Східної Європи.

Також експерти Української Медіа Ліги входять до суддівського корпусу міжнародного конкурсу MEDEA Awards, спрямованого на застосування мультимедійних інструментів та технологій в сфері освіти.

Експерти Української Медіа Ліги є членами громадських рад, робочих груп, експертних комісій в ключових інституціях медіа сфери: громадська рада Державного агентства з питань кіно та інші.

Окрім того, представники Української Медіа Ліги входять до складу професійних об’єднань, зокрема Асоціація правників України (Комітет з питань ЗМІ та рекламного права, Комітет з інтелектуальної власності, Комітет з альтернативних вирішень спорів), асоціація “Культура та Креативність”.

Українська Медіа Ліга активно співпрацює з галузевими об’єднаннями у сфері саморегулювання медіа галузі, боротьби з піратством та захисту прав інтелектуальної власності; розробка та доопрацювання нормативних та підзаконних актів у сфері регулювання медіа ринку, кіновиробництва та суміжних сфер.