ГО “Українська Медіа Ліга” (ГО “УМЛ”) – неприбуткова громадська організація, створена в лютому 2021 р.

Українська Медіа Ліга  – спільнота  висококваліфікованих  експертів та професіоналів, що об’єднались з метою  утвердження основоположних принципів  верховенства права, формування цінностей та посилення ролі громадянського суспільства, розвитку прав і свобод людини, культури, освітньої, медійної галузей в Україні.

Українська Медіа Ліга системно співпрацює з міжнародними організаціями, що здійснюють розвиток прав людини,  культури та освіти, медійної та інших сфер. Згідно з рішенням Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення від 13.06.2024 веб-сайт УМЛ зареєстрований як суб’єкт у сфері онлайн-медіа.

Представники Української Медіа Ліги є експертами Українського культурного фонду в сфері аудіовізуального мистецтваю. Також експерти УМЛ входять до суддівського корпусу міжнародного конкурсу MEDEA Awards, спрямованого на застосування мультимедійних інструментів та технологій в сфері освіти.

Під егідою Української Медіа Ліги реалізовувалась координація міжнародного конкурсу та премії “ADAMI Media Prize за Культурну Різноманітність у Східній Європі”.  ADAMI Media орієнтується на розвиток та відзначення досягнень журналістів та професіоналів у сфері медіа з країн Східної Європи.

Експерти Української Медіа Ліги є членами громадських рад, робочих груп, експертних комісій в ключових інституціях медіа сфери: робоча група з меценацтва в культурі, громадська рада Державного агентства з питань кіно України та Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти, інші.

Окрім того, представники Української Медіа Ліги входять до складу професійних об’єднань, зокрема Асоціація правників України (GR Комітет, Комітет з медіації, а також Комітет з питань ЗМІ та рекламного права, Комітет з інтелектуальної власності), асоціація “Культура та Креативність”. Входять до складу організаційних комітетів значимих заходів  правової сфери та GR (Форум жіночого лідерства та GR форум).

Українська Медіа Ліга активно співпрацює з галузевими об’єднаннями у сфері саморегулювання медіа галузі, боротьби з піратством та захисту прав інтелектуальної власності; розробка та доопрацювання нормативних та підзаконних актів у сфері регулювання медіа ринку, кіновиробництва та суміжних сфер.