ЄС затвердив пріоритети у сфері прав людини на 2024 р.

Share it

22 січня 2024 р. на форумі Організації Об’єднаних Націй з прав людини Рада ЄС схвалила пріоритеті Європейського Союзу на 2024 рік. Рада ЄС неодноразово наголосила на непохитній підтримці прав людини, значимості міжнародної багатосторонності системи кримінального правосуддя, на якому позначаються збройні конфлікти, авторитаризм, дезінформація та порушення гендерної рівності. Рада ЄС також заявила про готовність ЄС продовжувати моніторинг ситуації з правами людини в усьому світі, підтримуватиме незалежні розслідування порушень, щоб притягнути винних до відповідальності.

Також було акцентовано увагу, що ЄС продовжить відігравати провідну роль в ініціативах з прав людини та інтерактивних діалогах і загальних дебатах, і запрошує всіх партнерів об’єднати зусилля для підтримки та просування прав людини та побудови міцніших партнерств, а також продовжить співпрацювати з усіма регіонами світу, організаціями та відповідними зацікавленими сторонами для досягнення цих цілей.

Що стосується тематичних пріоритетів, у висновках підкреслюється, що ЄС рішуче виступатиме проти смертної кари в усіх випадках і обставинах, а також засуджує застосування тортур та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження чи покарання. ЄС продовжуватиме закликати всі країни скасувати смертну кару через просування Глобального альянсу за торгівлю без тортур і розглядатиме подальші кроки щодо заборони торгівлі товарами, які використовуються для смертної кари та тортур.

Окрім того, ЄС закликає всі країни забезпечити належне функціонування демократичних інституцій, боротися з корупцією та підтримувати свободу релігії чи переконань і свободу вираження думок. Також ЄС продовжуватиме енергійно просувати та нарощувати зусилля щодо гендерної рівності, боротися з усіма формами дискримінації та прагнути до усунення расизму, спираючись на План дій ЄС з боротьби з расизмом на 2020-2025 рр.

У публікації використовувались офіційні матеріали European Council / Council of the European Union

 Використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на “Українську Медіа Лігу”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.