ЮНЕСКО фінансуватиме культуру в Україні та делегує своїх експертів для координації

Share it

30 серпня у штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі відбулась зустріч Міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка з Генеральною директоркою ЮНЕСКО Одрі Азулє, а також представниками секретаріату Організації. 

В рамках зустрічі обговювалась низка нових потреб, направлених на підтримку культури України, вирішення яких взяла на себе ЮНЕСКО. ЮНЕСКО вже озвучила про нові заходи щодо захисту української культурної спадщини, зокрема в Одесі та Львові. Окрім того, ЮНЕСКО делегує своїх експертів та спеціалістів для пропрацювання цих заходів в команді українських експертів. 

«Нам вдалося узгодити дії щодо прискорення фінансування з боку ЮНЕСКО конкретних потреб культурної сфери України вже цього року. Йшлося й про прискорене внесення Одеси до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, а також про конкретні кроки допомоги щодо ліквідації впливу війни на культурні заклади Одеси», – зазначив Міністр культури України.

Зокрема, Листом про наміри сторони закріпити і пріоритетні напрями співробітництва у сфері культури визначено:

  • моніторинг, оцінку та документування збитків культурної спадщини України;
  • реконструкцію та відновлення культурної спадщини України;
  • відродження інституційної спроможності закладів культури та культурної освіти;
  • зміцнення культурних і креативних індустрій України;
  • цифрову трансформацію управління культурною спадщиною, розвиток цифрової інфраструктури тощо.

Окрім того, з метою сприяти відновленню культурного сектору України Ген.директорка ЮНЕСКО долучиться до створення Культурного центру ЮНЕСКО у Львові. За планами Культурний центр може стати майданчиком для нетворкінгу діячів культури, обміном досвіду, освіти та проведння заходів. Для його фінансування вже виділено 1,5 млн. дол. США. 

 

У публікації використовувались офіційні матеріали Кабінету Міністрів України

Leave a Reply

Your email address will not be published.