ЄС запровадив санкції проти державних ЗМІ Росії

Share it

Сьогодні Рада запровадила подальші обмежувальні заходи у відповідь на неспровоковану і невиправдану військову агресію Росії проти України. В межахцих заходів ЄС в терміновому порядку призупинить мовлення Sputnik і RT / Russia Today (RT англійською, RT Велика Британія , RT німецькою, RT французькою і RT іспанською) в ЄС або спрямовану на ЄС, до припинення агресії РФ проти України та діяльності Російської Федерації та пов’язаних з нею ЗМІ  з дезінформації та маніпулювання інформацією проти ЄС і його держав-членів.

“Кремль застосовує систематичне маніпулювання інформацією та дезінформацію якоперативний інструмент для нападу на Україну. Це також є серйозною і прямою загрозою громадському порядку і безпеці Союзу. Сьогодні ми робимо важливий крок проти маніпуляцій Путіна і закриваємо доступ до російських державних ЗМІ в ЄС. Раніше ми вже запровадили санкції щодо керівництва RT, включаючи головну редакторку Симоньян, тож тепер логічно   вжити  також заходів щодо діяльності організацій, яку вони провадять в межах нашого союзу”, – заявив  Жозеп Боррель, Верховний представник із закордонних справ і політики безпеки.

Sputnik і Russia Today перебувають під постійним прямим або непрямим контролем влади Російської Федерації і відіграють важливу роль у просуванні та підтримці військової агресії проти України, а також у дестабілізації сусідніх з нею країн.

Російська Федерація бере участь у систематичній міжнародній кампанії дезінформації, маніпулюванні інформацією та спотворення фактів з метою посилення своєї стратегії з дестабілізації сусідніх країн, Євросоюзу та його держав-членів. Зокрема, дезінформація і маніпулювання інформацією неодноразово і послідовно були спрямовані проти європейських політичних партій, особливо в періоди виборів, громадянського суспільства, російських гендерних і етнічних меншин, шукачів притулку,  функціонування демократичних інститутів в ЄС і його державах-членах.

Щоб виправдати та підтримати свою військову агресію проти України, Російська Федерація вживає безперервних і злагоджених дій з дезінформації та маніпулювання інформацією, спрямованих проти організацій громадянського суспільства ЄС і сусідніх країн, серйозно спотворюючи і маніпулюючи фактами.

Сьогоднішні рішення доповнюють пакет заходів, оголошених Верховним представником після відеоконференції міністрів закордонних справ ЄС 27 лютого. Цей пакет також включає надання обладнання та інших предметів,  Збройним силам України через Європейський фонд миру, заборону на проліт повітряним простором ЄС і на доступ в аеропорти ЄС для російських перевізників усіх видів, заборону на операції з російським Центральним банком і заборону SWIFT для деяких російських банків.

Європейський союз рішуче засуджує неспровоковану і невиправдану військову агресію Російської Федерації проти України і вимагає, щоб Росія негайно припинила свої військові дії, беззастережно вивела всі сили і військову техніку з усієї території України і повністю поважала територіальну цілісність, суверенітет і незалежність України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

 

У публікації використані нормативно-правові та регламенті документи ЄС, зокрема:

Додаткову інформацію про санкції ЄС та їх загальні цілі можна знайти на відповідному веб-сайті Ради, а також на сайті санкцій Комісії.

Leave a Reply

Your email address will not be published.