Xbox від Microsoft переходить на ПК, Smart TV та Clouds. Відеоігри на заміну ТВ?

Share it

Компанія Microsoft заявила, що ігрова індустрія потребує демократизації та зміни вектору розвитку інтерактивних розваг. Відтак, було презентовано новий підхід до адаптації ігрового контенту, моделі залучення користувачів через спрощення доступу.

 

Українська Медіа Ліга пропонує ознайомитись з плановими “ігро”-введення від Microsoft та останнім дослідженням Deloitte щодо залученості аудиторії в ігровий відеоконет на противагу ТВ.

 

Microsoft та Xbox Game Pass

Більше 90 %, з понад 18 млн., користувачів спеціальної підписки Xbox Game Pass від Microsoft заявляють, що вони вже обирали ігри, які б ніколи не спробували без Game Pass. Майже третина зацікавилась новими ігровими жанрами, а 40% грають в ігри більше, ніж зазвичай.

Microsoft зазначає, що ігри, які увійшли в каталог Game Pass мають у вісім разів більше залученості. А витрати учасників Game Pass збільшуються на 50% в порівнянні з не-учасниками, оскільки отримують більший асортимент та спеціальну знижку.

 

Розширення аудиторії.
Консоль – минуле. Експансія ПК, Smart TV та Clouds

Microsoft планує розширити свою аудиторію за межі бази користувачів консолей. На думку Microsoft аудиторія консолей наразі обмежена приблизно 250 млн. домогосподарствами, із можливих 3 млрд. онлайн-домогосподарств. Відтак, компанія розширить можливості доступу до ігр – через онлайн на різні типи екранів.

Згодом у 2021 р. Microsoft розпочне розгортання хмарного сервісу Xbox Game Pass Ultimate. За домовленістю між Microsoft та найбільшими браузерами (Edge, Chrome та Safari) вже в найближчі декілька тижнів ігри через браузер стануть доступними для нових користувачів Австралії, Бразилії, Мексики та Японії. У цих регіонах в пілотному режимі користувачі отримають доступ до веб-версій всіх хмарних ігор Xbox Game Pass, а після тестувань – така можливість стане доступною і широкій аудиторії.

Окремим блоком стратегії сервісів Xbox стала розробка власних стрімінгових пристроїв/сервісів. Завдяки ним геймерам не потрібна консоль, вони матимуть доступ до аккаунту та контенту через будь-який телевізор чи монітор без консолі. Наразі деталей не розголошується, але раніше компанія заявляла про готові прототипи.

Окрім того, Microsoft планує повністю інтегрувати “хмарні ігри” в додатку Xbox на ПК. Це дозволить користувачам протестувати ігри перед їх завантаженням на ПК чи грати в ігри консольної якості на ПК чи ноутбуках без придбання окремих відеокарт, необхідних для ігор на ПК.

Також Microsoft оголосило про співпрацю зі світовими виробниками телевізорів, щоб вбудувати елементи Xbox безпосередньо в телевізори з доступом до Інтернету. Планується, що доступ буде реалізовано через спеціальний веб-додаток на Smart TV з можливістю підключити контроллер (джойстик) Xbox в телевізор.

Підрозділ Xbox наразі працює над оновленням підписки через Xbox Game Pass, щоб розширити її на новий тип екрану. Це дозволить власникам Xbox Game Pass користуватись Xbox незалежно від пристрою чи регіону. Так, Xbox проводить переговори з постачальниками телекомунікаційних послуг щодо нових моделей закупок – Xbox All Access. Xbox All Access передбачає можливість зниженої абонентської щомісячної плати за підписку на Game Pass.

 

Deloitte “Digital media trends”: споживання відеоігор

Відповідно до останнього регулярного звіту Deloitte “Digital media trends” т.з. покоління міленіалів, покоління Х та бумерів віддають перевагу ТВ – 57%, для них ТВ входить до трійки найкращих розваг (з 16 запропонованих).

Натомість, покоління Z надало перевагу відеоіграм – 26%, прослуховуванню музики – 14%, інтернет-користуванню – 12%, соц.мережам – 11%, а от ТВ отримало найменьше – 10%.

Важливим уточненням у звіті стало те, що ріст залученості аудиторії у відеогри не пов’язаний з COVID-19 і розпочався ще до пандемії.

Так, відзначається, що 87% покоління Z, 83 % міленіалів та 79% покоління Х грають у відеоігри на смартфонах, ігрових консолях чи ПК хоча б 1 раз на тиждень, але багато з них – щоденно. Більше половини міленіалів та покоління Х вказали, що обирають відеоігри на противагу всім іншим типам розваг.

У дослідженні Deloitte робиться висновок, що залученність покоління Z у відеогри, музику та соц.мережі буде зберігатись, та з часом стане домінуючою, а зрештою – витіснить всі інші розваги, пов’язані з відеоконтентом, зокрема ТВ.

 

Відтак, виникають лише нові запитання:

– відеоігри – новий етап розвитку відеоконтенту на заміну стрімінговому;
– як збільшення частки ігрового контенту та “відтік інтересу” з ТВ на ігри вплине на телеперегляд та як це буде відображено в ТВ вимірюваннях, зважаючи на необхідність запровадженя кросмедійних досліджень;
– чи станеться відтік реклами з ТВ та стрімінгів на ігро-платформи;
– яким чином медійні компанії групи диверсифікуються у відеограх та чи адаптують інтерактивний контент в ігровий.

 

У публікації використовувались матеріали Microsoft та Deloitte.

⇒ Використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на “Українську Медіа Лігу”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.