Відкрите звернення щодо Ukraine Recovery Conference

Share it

В умовах широкомасштабної війни українські незалежні медіа відіграють критичну роль надійного джерела інформації для українців та міжнародної аудиторії. Водночас медіа, особливо регіональні, самі потерпають від наслідків збройної агресії, а їх відновлення залишається поза увагою міжнародних партнерів України. Більшість страждає від фінансових проблем, браку кадрів та постійної психологічної напруги. За час повномасштабного вторгнення Росії в Україну понад 230 медіа були вимушені припинити своє існування.

На програми відновлення України залучаються ресурси багатьох країн та донорів,  разом з тим, в цих програмах відновлення самих медіа відсутнє. Міжнародні донори здебільшого розглядають медіа як інструмент, через який можливо доносити інформацію про відбудову, а не як сектор, який сам терміново потребує допомоги. Якщо така небезпечна тенденція продовжиться, за декілька років регіональні медіа опиняться під загрозою зникнення.  

Журналісти в екстремальних умовах фізичної небезпеки та економічної кризи висвітлюють не тільки факти і наслідки агресії ворога, а й процеси відновлення. Саме професійні медіа здатні якісно пояснити  аудиторії, що відбувається у галузі відбудови, на що спрямовуються кошти, виділені партнерами, як працюють програми допомоги, та забезпечити публічний контроль над витратами. Відсутність локальних голосів медіа, яким довіряють, створює додаткову соціальну напруженість і відчуття покинутості у регіонах. Утворений інформаційний вакуум заповнює дезінформація що, як наслідок, призводить до недовіри місцевих мешканців до процесів відбудови в Україні.

Українські журналісти, медійні організації та представники громадянського суспільства, закликають включити питання підтримки і відновлення місцевих медіа в Україні до програми Ukraine Recovery Conference, яка відбудеться у Берліні 11-12 червня 2024. 

Потреби української медіагалузі у відновленні мають комунікуватися українським урядом як на на національному, так на міжнародному рівнях, а також стати частиною програм відбудови, які реалізуються міжнародними партнерами. Відновлення українських медіа має увійти до стратегії відновлення України. Без незалежних медіа не буде сталої і прозорої відбудови.

До заяви вже долучились понад 30 організацій, проактивних медійників та представників громадськості. Українська Медіа Ліга також підписалась від відкритим звернення та закликає долучитись. Підтримати звернення щодо включення питання підтримки і відновлення місцевих медіа в Україні до програми Ukraine Recovery Conference – можна за посиланням.

Leave a Reply

Your email address will not be published.