УМЛ взяла участь у робочій групі з питань меценацтва

Share it

13 вересня 2021 р. відбулося чергове засідання робочої групи з питань меценацтва, яка спрямовує діяльність на розробку та удосконалення нормативно-правового регулювання меценатської діяльності у сфері культури.

Порядок денний робочої групи включав ключові та проблемні питання в сфері, зокрема критичні проблеми, висловлені закладами культури та меценатами, розглянуто пропозиції Українського культурного фонду щодо положень закону про меценатство в культурній галузі.

За результатами засідання робочої групи, були визначені основну процедури та послідовність направцювань, алгоритм подальших дій та ключових стейкхолдерів цього процесу. Зокрема, в нормативному напрямі розпочати роботу з розробки та внесення змін до Закону України “Про культуру”, у тісному співробітництві з Комітетом Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики.

У засіданні взяли участь члени громадських рад при Комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики Верховної Ради України та при Київській міській державній адміністрації (КМДА), які є ініціаторами такої співпраці, та представники провідних закладів культури України. До наради також долучилися фахівці із Міністерства культури та інформаційної політики України. Участь Міністерства у цій робочій групі обумовлена великим суспільним інтересом щодо оновлення законодавства про благодійну діяльність.

Нагадаємо, Українську Медіа Лігу в робочій групі з питань меценацтва представляє директор УМЛ – Ільчук Тетяна.

Українська Медіа Ліга системно наголошує на тому, що такі сфери як наука, освіта та культура – є найбільш динамічними у своєму розвитку, системно набувають нових форм та змістів, а відтак, обмежене регулювання меценатства – це безумовний ризик звуження можливостей для залучення проактивної громадськості та надання ними допомоги та сприяння.

УМЛ звертає увагу, що внесення змін у різні нормативно-правові акти без ґрунтовного напрацювання єдиного концептуального підходу, може призвести до зарегульованості групи правовідносин. Окрім того, в такому разі виникають значні ризики непрозорості та неочевидності як державного регулювання  (зокрема, звітного, митного та податкового), так і правового режиму надання/отримання меценатської допомоги як окремого різновиду безповоротного інвестування в розвиток, сприятиме виникненню корупційних ризиків чи непропорційності залучення коштів чи державної допомоги в окремі сфери.

Українська Медіа Ліга продовжуватиме діяльність спрямовану на аналіз найкращих практик та світових бенчмарок, розробку положень та матеріалів з метою уніфікувати положення про меценатство в чинному законодавстві та привести його у відповідність до міжнародного, а також мінімізувати законодавчі і змістовні прогалини у існуючих правовідносинах.

 

 Використання матеріалів можливе лише за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на “Українську Медіа Лігу”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.