Українська Медіа Ліга запрошує долучитись до дискусії на тему саморегулювання медіа

Share it

Представники громадянського суспільства в рамках Міжнародної програми “Саморегулювання медіа” та спільноти ITP Ukraine* проведуть захід з метою вивчення європейського досвіду саморегулювання та можливості його адаптації в українському медійному просторі.

Онлайн-дискусія “Саморегулювання медіа: європейський досвід та український контекст” відбудеться 8 квітня 2021 р., 11:00-12:40.

Тетяна Лебєдєва, почесна Голова Національної асоціації медіа, членкиня Комісії журналістської етики та учасниця ITP Ukraine презентує Міжнародну програму “Саморегулювання медіа” та представить напрацювання спільноти ITP Ukraine в напрямку розбудови саморегулювання медіа в Україні.

В рамках онлайн-дискусії буде представлено окрему доповідь міжнародного експерта Лайфа Льонсмана, члена правління Нордичного журналістського центру Данії, eксвіцепрезидента Європейської мовної спілки та ексдиректора Данського радіо DR. В ході доповіді будуть розкриті наступні питання: данська та шведська моделі саморегулювання, переваги та механізми для впровадження позитивного досвіду; статус журналіста в Данії і Швеції, захист та санкції за недотримання Кодексу етики; репутація медіа та журналістів, нагляд за професійними та етичними стандартами.

Окрім того, під час заходу буде представлення практика впровадження механізмів саморегулювання в країнах Східного Партнерства, зокрема в Молдові та Вірменії, відповідні доповіді презентують: Петру Маковей, виконавчий директор Асоціації незалежної преси та секретар Ради преси Молдови; та Борис Навасардян, президент Єреванського прес-клубу, член Наглядової ради з етики ЗМІ Вірменії.

Питання актуальності для редакцій, умови для адаптація інструментів контролю етичних питань та професійних стандартів будуть проаналізовані під час панельної дискусії редакторів українських ЗМІ, в якій візьмуть участь: Марина Сингаївська, “Укрінформ”; Дмитро Хоркін, “Українське радіо”; Олексій Мацука, телеканал “Дом” та “UATV”; Денис Бігус, “Bihus.Info”.

Модератором онлайн-дискусії стане Олексій Погорєлов, президент УАМБ, член Комісії з журналістської етики.

! Для участі в дискусії та можливості спілкування з експертами просимо пройти обов’язкову попередню реєстрацію.

*ITP Ukraine – платформа, яка об’єднала експертів низки українських медійних організацій, зокрема Комісії з журналістської етики, ІРРП, Українського інституту медіа та комунікації, “Жінки в медіа”, Bihus.Info, Кризового медіацентру “Сіверський Донець”, Української Медіа Ліги, Академії Української Преси та інших.

 

Захід організовано Міжнародною програмою “Саморегулювання медіа” ITP Media, що реалізується під егідою Шведського агентства з питань співробітництва в галузі міжнародного розвитку СІДА/Sida  організаціями НІРАС Швеція/NIRAS Sweden, International Media Support (IMS), Fojo Media institute/Linnaeus University та Global Reporting Sweden AB.

⇒ Використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «Українську Медіа Лігу».

Leave a Reply

Your email address will not be published.