Українська Медіа Ліга долучилась до Міжнародної кампанії #CulturalDealEU

Share it

2 грудня 2021 р. Ільчук Тетяна, Директорка Української Медіа Ліги, підписала публічну угоду Cultural Deal for Europe. Так, Українська Медіа Ліга приєдналась до всеєвропейської кампанії #CulturalDealEU на підтримку культури та суміжних індустрій.

Cultural Deal for Europe об’єднує короткострокові та довгострокові цілі розвитку галузі та розглядається як дорожня карта для створення масштабної, збалансованої та більш інклюзивної моделі розвитку культури по всій Європі.

Основна мета Cultural Deal for Europe та кампанії #CulturalDealEU – поставити культуру в центр європейського порядку денного та включити її в усі сфери політики, зосередившись на внеску культури в сталий розвиток Європи.

Кампанія #CulturalDealEU була запущена низкою найбільших культурних організацій Європи, зокрема Culture Action Europe (CAE), Європейський культурний фонд (ECF) та Europa Nostra (від Європейського альянсу спадщини) у 2000 р. Зрештою, до кампанії та підписання Угоди долучилось понад 100 загальноєвропейських культурних організацій та об’єднань. Наразі мережа організацій продовжує розширюватись та системно масштабується.

Вперше основний постулат Cultural Deal for Europe був презентований в рамках відкритого звернення 30 жовтня 2020 р., з закликом виділяти не менше 2% щорічного бюджету з Фонду відновлення та стійкості (RRF) на розвиток культури та творчих індустрій.

З основними положеннями Cultural Deal for Europe можна ознайомитись за посиланням: https://cultureactioneurope.org/files/2020/11/statement-Final-1.pdf

 

Інфо про ключові мережі кампанії #CulturalDealEU

Culture Action Europe (CAE) – найбільша європейська мережа культурних об’єднань , організацій, митців, активістів, науковців і політиків. Це єдина міжгалузева мережа, що об’єднує всі практики в культурі, від сценічного мистецтва до літератури, візуального мистецтва, дизайну та крос-мистецьких ініціатив, до громадських центрів та груп активістів. Основним завданням CAE є підтримка публічної дискусії та удосконалення політики в галузі мистецтва та культури в ЄС.

European Cultural Foundation (ECF) спрямовує діяльність на розробку та підтримку культурних ініціатив для об’єднання культурної Європи зі збереженням внутрішніх особливостей, різноманітності, демократії та свобод.

Europa Nostra (representing the European Heritage Alliance) – загальноєвропейська федерація неурядових організацій, що об’єднались з метою охорони та популяризації культурної та природної спадщини, яку підтримує широка мережа державних органів, приватних компаній та окремих осіб. Europa Nostra робить активний внесок у визначення та впровадження європейських стратегій і політик, пов’язаних із спадщиною.

 

 Використання матеріалів можливе лише за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на “Українську Медіа Лігу”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.