Дайджест УМБШ, І пол. липня 2021

Share it

BERTHA CHALLENGE

Bertha Foundation оголошує конкурс Bertha Challenge – можливість для активістів та журналістів-розслідувачів, що висвітлюють теми соціальної справедливості. 

Основна тема цьогорічного конкурсу – взаємозв`язок між політикою та прибутком; яким чином він сприятиме якості води та кількості прісної води; як забезпечити рівноправний доступ, захист та зберегти ці обмежені ресурси для планети та людей. 

Кандидати отримають стипендію (від $62 до $400) та бюджет на реалізацію проекта ($10000), а також на колабораційні проекти, в т.ч. на тренінги, консультації та нетворкінг ($5000).

DEADLINE: 3 липня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

ЛІТНЯ ШКОЛА TRANSPARENCY INTERNATIONAL SCHOOL ON INTEGRITY

Учасники Літньої школи Transparency International School on Integrity (TISI) матимуть можливість проаналізувати приклади підзвітності та практики боротьби з корупцією, а також реалізувати свої ідеї на практиці. Школа включатиме – лекції, семінари, тренінги та екскурсії, та відбудеться у період з 5 по 7 серпня 2021 р.

Взяти участь можуть: студенти старших курсів; випускники та молоді спеціалісти у віці до 35 р.; представники з державного, приватного, громадського та академічного сектору, незалежно від освіти та кваліфікації; немає обмежень за будь-якою можливою дискримінаційною ознакою.

Участь у школі передбачає організаційний внесок – €500. Але є можливість отримання стипендії на повне або часткове покриття внеску.

DEADLINE для стипендій: 4 липня 2021 р.

DEADLINE для участі в школі: 11 липня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

EU4USociety

Програма “Демократична практика” Міжнародного фонду “Відродження” в рамках проекту “EU4USociety” у співпраці з ЄС оголошує конкурс журналістських матеріалів щодо висвітлення зловживань у сфері довкілля та використання природних ресурсів на місцевому та регіональному рівнях.

Мета конкурсу: активізувати суспільний дискурс щодо ролі та спроможності громад у відстоюванні прав на чисте довкілля та боротьбі зі зловживаннями у сфері довкілля; мотивувати громадськість до активної залученості у вирішення екологічних питань своєї громади.

До участі запрошуються: громадські об’єднання, які мають принаймні 2 р. досвіду практичної роботи у сфері захисту довкілля та/або мають досвід впровадження проектів з антикорупційною тематикою. 

Термін реалізації проекту – до 12 місяців. Планований термін початку реалізації проектів – вересень-жовтень 2021 р. Загальний бюджет конкурсу – 3 332 180 грн. Максимальний розмір гранту – 300 000 грн. (оптимальний бюджет проекту – до 270 000 грн).

DEADLINE:  5 липня 2021 р., 15:00.

ДЕТАЛЬНІШЕ

ARTDOCFEST/RIGA

Пітчинг документальних проектів 2021 від Artdocfest/Riga, що пройде в рамках Baltic Sea Forum for documentaries (BSD) з 7 до 9 вересня 2021 р. в м. Рига, Латвія.

Основна мета пітчингу – розвиток та виробництво документальних проектів від незалежних документалістів, пошук міжнародного партнерства для просування фільмів в рамках європейської копродукції. 

В рамках пітчингу можуть брати участь незавершені проекти та проекти на стадії підготовки до зйомок. Три проекти будуть нагороджені грошовими преміями (головна – $3000 та дві по $1500). Окрім того, будуть оплачені витрати на проїзд до місця проведення пітчингу та проживання.

DEADLINE: 5 липня 2021 р. 

ДЕТАЛЬНІШЕ

ЛАБОРАТОРІЯ ІННОВАЦІЙ 2

Набір на “Лабораторію інновацій – 2” проводиться для локальних і гіперлокальних медіа з невеликих та середніх міст України.  Спрямована на зміцнення регіональних редакцій, підтримання медійних стартапів та реалізації  інноваційні ідеї, зокрема в сфері покращення бізнес- процесів.

Проект триватиме з липня до грудня 2021 р. та складається з трьох блоків: навчання (тренінґи для журналістів, редакторів і менеджерів): курс  “Медіаграмотність” (22–24 липня 2021 р., м. Київ); курс “Створення контенту та журналістські стандарти” (9–14 серпня 2021 р., м. Київ); курс “Менеджмент” (23–28 серпня 2021 р., м.Київ); стажування й обмін досвідом із німецькими колегамипід час ознайомчої поїздки до Німеччини: 10 представників медіа поїдуть за кордон, а також візьмуть участь у круглих столах із німецькими колегами під час їхнього візиту до України; можлива матеріальна підтримка ідей для розвитку медіа – стипендії до 160 000 грн кожна на впровадження інноваційних проєктів у медіасекторі.

DEADLINE: 5 липня 2021 р. 

ДЕТАЛЬНІШЕ

ТРЕНІНГ – ДИЗАЙН РЕГІОНАЛЬНИХ ПРОЕКТІВ – 

ЗБІЛЬШЕННЯ ПРОЗОРОСТІ ТА ПІДЗВІТНОСТІ ВЛАДИ

Міжнародна організація “Інститут висвітлення війни та миру” (Institute for War and Peace Reporting) запрошує активістів та журналістів з усіх регіонів України подати заявки на участь у триденному тренінгу у Києві на тему “Дизайн регіональних проектів, спрямованих на збільшення прозорості та підзвітності влади”.

Тренінг присвячений розробці проектних ідей та партнерських проектів, спрямованих на збільшення прозорості та підзвітності влади, боротьбу з корупцією, адвокацію змін на місцевому рівні, посилення участі громадян у розвитку місцевої громади, громадського контролю бюджетних коштів та майна громади й моніторинг реформ, що мають регіональний вимір. 

Мета тренінгу – допомогти учасникам з громадських та медійних організацій краще планувати та розвивати свої проектні ідеї, відстежувати показники ефективності проектів, оновити знання щодо актуальних можливостей громадського контролю на місцях, а також створити поле для обміну досвідом, подальшої співпраці і комунікації між активістами.

DEADLINE: 6 липня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

ONLINE DEBATES MEDIA PRODUCTION SCHOOL

Фундація Суспільність спільно з ГО “Інтерньюз-Україна” та за сприяння інтернет-видання “Детектор медіа” запрошує учасників шкіл журналістики з усіх регіонів країни взяти участь у 2-денному інтенсиві з виробництва дебатних онлайн-програм – Online Debates Media Production School.

Учасники матимуть змогу разом із фахівцями пройти шлях від теоретичних основ створення дебатної програми до реалізації вмінь на практиці, познайомляться з техніками зйомки й онлайн-трансляції, модерування, підготовки дебатних програм, а також просування проєктів у соціальних мережах.

DEADLINE: 7 липня 2021 р. 

ДЕТАЛЬНІШЕ

PARRY SCHOLARSHIP

Щорічно проводиться міжнародний фотоконкурс та отримання стипендії Parry Scholarship. Parry Scholarship включає дві категорії: Sunday Times за досягнення та премія Canon за потенціал.

Для участі запрошуються молоді фотографи, що ще вчаться чи молоді професіонали віком до 24 р., необхідно подати портфоліо та чітку специфікацію проекта

Кожен переможець отримає $3,500 на реалізацію проекту; Canon Europe сприятиме стипендіатам спец.обладнанням; можливість відвідати профільний захід в Лондоні; персональне менторство протягом року в рамках премії  Canon Award for Potential та інші переваги та заохочення!

DEADLINE: 9 липня 2021 р. 

ДЕТАЛЬНІШЕ

LAMPA ACCELERATOR

Школа даних Киргизстану спільно з Національним фондом підтримки демократії (NED) запускає  LAMPA Accelerator – фінансова та менторська підтримка для створення data-історій. 

Взяти участь можуть: журналісти, редакції, дата-аналітики, активісти, розробники софту, дизайнери, дата-ентузіасти (приймаються як колективні заявки, так і персональні); досвід створення дата-матеріалів необов’язковий, але буде перевагою; у разі подачі колективних заявок – участь беруть не більше 5 осіб. Загальний призовий фонд – $16000. 

DEADLINE: 10 липня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

YOUTH 4 REGIONS

В рамках Youth4Regions пройдуть тренінги по журналістиці та регіональній політиці ЄС. Це можливість отримати настанови від авторитетних журналістів та попрацювати зі стейкхолдерами та спеціалістами з європейських інституцій в рамках EU Regions’ WeekVisits of EU. Також учасники зможуть у якості журналістів взяти участь  прес-турах Європейської комісії в держави-члени.

Взяти участь можливо за умов: інтересу до регіональної політики ЄС в своєму регіоні; досвід в журналістиці (навчання чи 2 роки роботи); вік – від 18 до 30 років; можливість безперешкодної участі в заходах проекту в період з 10 по 15 жовтня 2021 р. 

DEADLINE: 12 липня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

DIGITAL LABS: КІНОПРОДЮСЕРИ

Під час онлайн-лабораторії успішні представники кіноіндустрії з ЄС, Великої Британії та України розкажуть про роль продюсера на кожному етапі роботи над стрічкою: від вибору сценарію та пошуку фінансування до зйомок та промотування. Досвідом ділитимуться продюсери, режисери, сценаристи, актори та працівники технічних команд. 

Онлайн-лабораторія триватиме дев’ять днів і пройде з 7 по 15 вересня. Учасники матимуть можливість ознайомитись: препродакшену, продакшену та постпродакшену. Понад 15 лекцій про продюсування, 5 годин особистих менторських сесій, а також можливість отримати невеликий грант на професійний розвиток.

DEADLINE: 12 липня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

DIG AWARDS 2021: ПІТЧИНГИ

DIG Awards 2021 приймає проекти журналістських розслідувань та нагороджує найкращі відео- та аудіопроекти. Конкурс передбачає розподіл за категоріями, в залежності від тривалості та характеру проектів.

В цьому році конкурс включає також категорію для пітчингів (“DIG Pitch”). Кінематографісти зможуть представити роботи, що перебувають на стадії зйомок. Виграш в цій категорії складе €15 000 на завершення проекту.

Переможці будуть оголошені на сьомому фестивалі DIG, що пройде з 31 вересня по 3 жовтня в Модерне, Італія.

DEADLINE: 15 липня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

ГРАНТ НА БОРОТЬБУ З ДЕЗІНФОРМАЦІЄЮ

The U.S. Embassy in Kyiv оголошує конкурс заявок на гранти для негромадських організацій в сфері боротьби з дезінформацією та недобросовісними наративами, що поширюються через соціальні та традиційні ЗМІ в Україні.

Проект включає наступні блоки: розширення можливостей активістів; громадських організацій, ЗМІ; використання широкого спектру інструментів аналізу даних для виявлення, відстеження та реагування на дезінформацію; координація дій зацікавлених осіб; навчання, технічна допомога; консультування для державних органів; робота з конкретними українськими ЦА з метою зменшити їх чутливість та сприятливій до дезінформації.

Загальна сума гранту становить від $40,000 до $150,000. Пропозиції про проектам можуть включати субгранті для партнерських організацій. 

DEADLINE: 15 липня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

ЗОЛОТИЙ АБРИКОС

На міжнародний кінофестиваль “Золотий абрикос” можуть подаватись: фільми, що представляють та відображають досвід, повсякденне життя людей, як звичайних та особливих, їх проблеми, радощі; людей, що намагаються віднайти сенс в мінливому світі, перевизначити себе в світі, в якому стираються кордони та прийнятні норми. 

Конкурс включає наступні номінації: 1) Міжнародний конкурс – повнометражні фільми будь-якого жанру (від 60 хв) зі всього світу (“Золотий абрикос”  – 2 млн.драм; “Срібний абрикос”; Спеціальний приз); 2) “Абрикосовий камінь” – короткострокові фільми будь-якого жанру з регіону Західної Азії (від 5 до 45 хв) (“Золотий абрикос”  – 1 млн.драм; “Срібний абрикос”; Спеціальний приз); 3) регіональна панорама – художні та документальні фільми з регіону Західної Азії; 4) “Золотий абрикос” – найкращому кінорежисеру.

До участі допускаються фільми, перший публічний показ яких відбувся після 15 липня 2020 р. 

DEADLINE: 15 липня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

YO! DIRECTORS AWARDS

Directors Awards Creative your story – YO! Directors Awards – конкурс молодих режисерів. Мета конкурсу – відкрити нові імена в українському рекламному полі. Знайти яскравих, талановитих молодих кінематографістів, які прагнуть знімати якісну та сучасну рекламу; надати можливість зняти першу рекламну роботу у своє портфоліо.

Передбачається три грошові винагороди: $2500; $2000; $1000. Під час другого етапу Конкурсу півфіналісти пройдуть навчання в експертів продакшену та практиків рекламної індустрії у Kyiv Academy of Media Arts. Практикум охопить усі аспекти роботи над роликом – від розробки ідеї та написання сценарію до постпродакшену та юридичних аспектів співпраці з брендом. 

За результатами Майстерні півфіналісти та півфіналістки зможуть допрацювати свої ідеї та презентувати їх журі для подальшого проходження у фінал Конкурсу. 

DEADLINE: 15 липня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

Leave a Reply

Your email address will not be published.