Стівен Спілберг уклав довгострокову угоду з NETFLIX

Share it

Глобальна кіно- та теле-студія Amblin Partners під керівництвом Стівена Спілберга оголосила про партнерство з Netflix.

Відповідно до умов угоди очікується, що Amblin Partners буде виготовляти для Netflix не менше двох фільмів на рік. Режисером деяких з них може виступити і сам п. Спілберг.

Netflix наразі представляє стрімінгову платформу з найбільшою кількістю підписників по всьому світу (як зазначає компанія – 208 млн. користувачів у понад 190 країнах світу), хоча остання статистика показує зменшення зацікавленості та подальшої залученості користувачів. 

Натомість, нещодавні послужні кінохіти від Amblin включають “Зелену книгу” – переможця премії “Оскар” за найкращий фільм та “1917” – що отримав три нагороди “Оскар”, два “Золоті глобуси” та приніс дохід у сумі понад 385 млн. долл. у світовому прокаті.

Ні у передумовах, ні і у стратегічній вигоді такого партнерства сумнівів не виникає.

 

Практика співпраці

Ще у 2018 р. в інтерв’ю для ITV Стівен Спілберг заявляв, що фільми, створені стрімінговими платформами, можуть “сподіватись максимум на “Еммі”, але ніяк не “Оскар”. 

В наступні періоди риторика п. Спілберга стала більш ліберальною. Зрештою, всесвітньовідомий режисер заперечував намагання перешкодити Netflix отримати Оскар, і заявляв, що люди “повинні мати доступ до великих історії”, незалежно від платформи їх поширення.

Це вплинуло і на практику копродакшну компаній. Раніше дві компанії спільно працювали над номінованим на премію “Оскар” проектом “Суд над Чикаго 7”, який був створений у Paramount перед продажем Netflix під час пандемії. Наразі компанії вже розпочали спільну роботу над фільмом Леонарда Бернштейна “Maestro”, про Бредлі Купера.

 

Топ-менеджмент компаній про глобальну співпрацю

Очільник Amblin Partners Стівен Спілберг прокоментував партнерство з Netflix: “У Amblin історія завжди буде в центрі всього, що ми робимо. З тієї хвилини, як ми з Тедом (прим. авт. – співдиректор Netflix, директор з питань контенту) почали обговорювати питання партнерства, було абсолютно зрозуміло, що наша співпраця – це можливість разом розповісти нову історію та принципово по-новому залучити глядача.

Це новий спосіб донести наші історії, поряд з тими, що ми продовжуємо створювати в нашій давній родині Universal та з іншими партнерами. Особисто для мене це стане неймовірно корисним досвідом […]”.

Тед Сарандос, співдиректор Netflix та директор з питань контенту відзначив: “Стівен – креативний візіонер та лідер. Як у багатьох людей по всьому світу, моє становлення відбувалось завдяки його пам’ятним персонажам та історіям. Вони розбурхували, надихали та пробуджували.  

Ми не можемо дочекатись початку роботи з командою Amblin. Для нас честь бути частиною цієї глави в історії кінематографу зі Стівеном”.

“Зміцнення зв’язків з Netflix через нове кінопартнерство ґрунтується на неймовірно успішному досвіді співпраці та розвитку відносин як на телебаченні, так і в кіно. Глобальна платформа, створена Netflix, що наразі налічує понад 200 млн. учасників, говорить сама за себе […]” – дав свою оцінку угоді генеральний директор Amblin Partners Джефф Смолл.

 

Умови співпраці

На офіційних сайтах компанії умови та деталі контракту не афішуються.  Поміж тим, як вказується в матеріалах Mediapost угода передбачає, що студія Amblin повинна випускати щонайменше два фільми на рік для Netflix.

Угода довготривала, співробітництво не обмежується жодним часовим проміжком, без специфікації жанрових або бюджетних вимог. Також Стівен Спілберг може режисерувати деякі проекти за власним бажанням, але прямого зобов’язання для нього не визначено. Окрім того, стрімінг погодився фінансувати окремі проекти режисера. 

Угода з Netflix не впливає на існуючі стосунки Amblin з компанією Comcast’s Universal Pictures, де знаходиться штаб-квартира студії.

Як і в деяких попередніх фільмах Netflix, зокрема “Ірландець” та “Історія одруження”, фільми Amblin також можуть бути представлені для кінотеатральних показів. Це визначатиметься в кожному конкретному випадку.

У публікації використовувались матеріали Netflix та Mediapost.

⇒ Використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на “Українську Медіа Лігу”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.