У 2024 р. планується видання нового Посібника з деколонізації з фокусом на Україну, розроблений спеціально для музеїв та закладів культурної спадщини в Україні, Великій Британії та по всьому світі.
Цей посібник стане результатом міжнародного партнерського проєкту, ініційованого Українським інститутом і розробленого у співпраці з Асоціацією музеїв (MA), ICOM UK та ICOM Ukraine за підтримки Британської Ради в Україні. Новий посібник частково спирається на методологію, використану британською Асоціацією музеїв при створенні посібника «Підтримка деколонізації в музеях», опублікованого в 2021 р., випущений Українським інститутом українською мовою.
Деколонізація – всесвітня практика, яка зараз активно розвивається і є важливою для довгострокового захисту культурної спадщини в регіонах, які постраждали від колоніального правління. Цей посібник також стане інструментом для виявлення прихованих упереджень та стереотипів, які можуть виникнути в результаті десятиліть агресивних політик русифікації.
Посібник міститиме розбір конкретних прикладів і огляд найкращих практик, які дозволять поставити під обгрунтований сумнів припущення про роль колоніальних влад в Україні. Гід стане доступним інструментом для фахівців і всіх, хто намагається правильно визначити та описати культурну спадщину зі Східної Європи.
Посібник пропонуватиме кілька практичних кроків і відповіді на запитання:
- Як ідентифікувати українську культурну спадщину?
- Як описувати історично змінювані державні кордони?
- Як уникникати некоректної лексики, термінології та маркування?
- Як представляти суперечливу спадщину?
Посібник, створений на основі серії семінарів, фокус-груп і незалежного тестування, буде опублікований в цифровому форматі та доступний для безкоштовного завантаження влітку 2024 р.
У публікації використовувались офіційні матеріали Ukrainian Institute, Museums Association (MA), the United Kingdom
⇒ Використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на “Українську Медіа Лігу”.
Leave a Reply