Велика Британія (Ofcom): розвиток інклюзії та гендерної рівності в медіасфері Великобританії

Share it

У 2023 р. Ofcom (британський регулятор медіасфери, зокрема теле-, радіо-, онлайн медіа, провайдерів зв’язку та пошти, в т.ч. охоплює кібербезпеку, іновації і т.д. – прим.авт.) четвертий рік поспіль увійшов до списку «ТОП-50 найкращих роботодавців» за версією журналу Times за сприяння гендерній рівності та розвиток інклюзії. Кандидати у «топ» оцінювались незалежною компанією Business in the Community (BITC) та повинні були продемонструвати досягнення за останній рік, зокрема щодо сприяння гендерній рівності на робочих місцях, кар’єрного розвитку жінок, підтримки сім’ї, гнучкої роботи, заходів щодо вирішення проблеми нерівної оплати праці, психологічної підтримки працівників тощо.

Показовим став показник Ofcom із залучення спеціалістів-жінок похилого віку (зріс на 15% за останній рік, та досяг майже 45% загалом) та у сфері it (40% посад в технологіях та обробці даних займають жінки, що є найкращим показником у галузі). Окрім того, Ofcom розбудовує довгострокові партнерства з програмами STEM, як-то Women in Data, запровадили політику підтримки жертв домашнього насильства, цьогоріч планується запустити політику та стратегію роботи з жінками із проблемами менопаузи, кризою цінності життя.

Наразі Ofcom адаптує Стратегію різноманітності та інклюзії у медіасфері Великобританії, що включає в т.ч. зобов’язання забезпичити гендерний баланс на керівних посадах в  сфері медіа до 2026 р.

Так, вже в червні 2023 р. Ofcom і сім ключових телекомунікаційних компаній та операторів зв’язку Великої Британії підписали меморандум «Жінки в технологіях» (Women in Tech) — із зобов’язанням сприяти залученню жінок на технічні посади у телекомунікаційному секторі.

До підписання долучились такі техгіганти, як: BT, Sky, TalkTalk, Openreach, Three, Virgin Media O2 та Vodafone.

«… Для багатьох жінок підйом кар’єрними сходинками в галузі за умов домінування чоловіків може бути справжнім викликом. Ми хочемо, щоб телекомунікаційна галузь, включно з Ofcom, проклала шлях до змін. Тож чудово бачити, що стільки компаній підтримують та беруть на себе зобов’язання допомогти жінкам розпочати довготривалу та якісну кар’єру в галузі технологій», – зазначила Dame Melanie Dawes, виконавча директорка Ofcom.

Ключовими гарантіями в меморандумі стали:

  • збільшення представництва жінок на керівних посадах, пов’язаних із технологіями, і у телекомунікаційному секторі загалом протягом наступних трьох років;
  • залучення нових працівниць та утримання вже найманих через створення максимально дружнього та інклюзивного середовища для розширення можливостей кар’єрного зростання та досягнення успіхів в робочих проектах;
  • проведення щорічного саміту/зустрічі для обговорення досвіду в даному питанні, успішних кейсів, а також представлення успіхів жінок у сфері технологій у телекомунікаційному секторі;
  • системне публікування інформації та звітів про вплив ініціатив та нововведень в інклюзію на медійну та телекомунікаційну сфери, а також залучення інших стейкхолдерів сектору.

 

У публікації використовувались матеріали Ofcom

Leave a Reply

Your email address will not be published.