КабМін підтримав законодавчі зміни в сфері посилення захисту авторського права

Share it

9 червня 2021 р. Кабінет Міністрів України підтримав проекти законодавчих актів в сфері авторського права, зокрема в сфері боротьби з порушеннями та належним захистом. 

Тексти проектів законів наразі відсутні. Поміж тим, на офіційному урядовому порталі описані ключові положення, врегульовані вказаними нормативно-правовими актами. 

Так, уряд підтримав наступні проекти Законів в сфері авторського права:

1. Проект Закону про авторське право і суміжні права № 5552-4 від 09.06.2021 р. [*]:

 • комплексно регулює відносини, пов’язані з набуттям, охороною та захистом авторського права;
 • адаптація законодавства України у сфері авторського права і суміжних прав до стандартів Європейського Союзу;
 • спрощення для правовласників процедури вилучення нелегального контенту на веб-сайтах в Інтернеті та поширення цієї процедури на всі об’єкти авторського права і суміжних прав;
 • можливість автоматичного набуття роботодавцями і замовниками прав на комп’ютерні програми і бази даних, створені як службові твори або в рамках виконання договорів замовлення;
 • розширення випадків вільного використання об’єктів авторського права і суміжних прав в інтересах суспільства;
 • отримання права на порядок укладання ліцензійних договорів на основі публічної пропозиції;
 • посилення захисту неоригінальних баз даних, об’єктів, створених за допомогою штучного інтелекту, традиційних виражень культури.

2. Проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо відповідальності за порушення авторського права і (або) суміжних прав № 5643 від 09.06.2021р. [*]:

 • посилення адміністративної та кримінальної відповідальності за порушення авторського права і суміжних прав;
 • конкретизація кримінальної відповідальності за різні способи фінансування піратства; 
 • здійснення кримінального провадження у формі приватного обвинувачення у справах про фінансування порушення авторського права і суміжних прав;
 • пропонується у законодавстві про адміністративну відповідальність за порушення авторського права і суміжних прав визначити санкцію як штраф від п’ятдесяти (850 грн.) до трьохсот (5100 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів (НМД) громадян з конфіскацією незаконно виготовленої продукції та обладнання і матеріалів, які призначені для її виготовлення;
 • в частині  кримінальної відповідальності за відповідні порушення – визначити санкцію як штраф від трьохсот (5 100 грн.) до тисячі (17 000 грн.) НМД, або виправні роботи на строк до двох років, або позбавлення волі на той самий строк.

Поміж тим, в цей же день – 9 червня 2021 року у Верховній Раді України додатково було зареєстровано низку альтернативних проектів Закону про авторське право і суміжні:

⇒  Використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «Українську Медіа Лігу».

Leave a Reply

Your email address will not be published.