Громадська рада при Держкіно провела чергове засідання

Share it

Представник Української Медіа Ліги (УМЛ) Ільчук Тетяна увійшла до складу Громадської ради та взяла участь у засіданні. УМЛ пропонує детально ознайомитись з результатами засідання та ініціативами Громадської ради при Держкіно.

7 липня 2021 р. новостворена Громадська Рада при Державному агентстві України з питань кіно провела чергове засідання. На порядок денний були винесені питання, що потребують нагального реагування проактивної громадськості та індустрії в кіносфері. Так, розглядались питання в сфері захисту авторських прав, проведення пітчингів, ведення державних реєстрів, Конвенція про копродукцію в редакції 2.0 та ін.

До Громадської ради надійшло звернення щодо захисту авторських прав, зокрема у справі проти HBO щодо серіального продукту «Чорнобиль». У зверненні акцентувалась увага на неналежне використання об’єктів авторського права з кінохронік, в т.ч. на дану тематику,  що порушує права держави України. На думку заявниці, при виготовленні серіального продукту «Чорнобиль» компанія HBO не отримала дозволу на використання матеріалів документальної кінохроніки та інших правовласників. Наразі правовласники об’єдналися з метою підготовки позиції для належного досудового врегулювання можливого спору.

Окремим блоком проблем, що піднімались на обговорення Громадської ради Держкіно, стала відповідність та ефективність процедур та правил проведення творчих конкурсів відбору кінопроектів (пітчингів) для подальшого надання державної підтримки в сфері кінематографії. Увагу було акцентовано на недосконалості правил, процедур та організації проведення пітчингів, зокрема, непропорційність кількості робіт та часу їх експертування; прозорості та неоднозначності критеріїв оцінювання проектів, формування пулу експертів для оцінки проектів, технічні та змістовні критерії їх відбору, а також своєчасності оголошення всіх етапів конкурсу для їх належного проведення.

За результатами обговорень було вирішено направити звернення до Держкіно з відповідними пропозиціями та рекомендаціями. Також Громадська рада ініціює створення робочої групи щодо вдосконалення процедур та правил пітчингів,  де будуть акумульовані підходи всіх зацікавлених осіб, зокрема Держкіно, індустрії, інститутів громадянського суспільства.

Озвучено питання до Держкіно щодо етапу, якому перебуває створення електронного кабінету пітчингів, зокрема для аплікантів, експертів, впровадження електронної системи фіксації оцінок. Представник Держкіно повідомив, що відповідні електронні кабінети на етапі розробки з Мінцифровою, планується їх завершити до кінця 2021 р.

Також було обговорено питання оптимізації ведення Списку (реєстру) фільмів, на які видано державне посвідчення Держкіно та проблеми, що виникають з належним доступом до інформації. До обговорення був запрошений представник Держкіно, який зазначив, що наразі проходить активна підготовка до розробки та впровадження електронних прокатних посвідчень. Громадська рада звернеться до Держкіно з рекомендаціями щодо внесення питання розробки електронної бази (реєстру) прокатних посвідчень до плану роботи на період 2021-2022 рр, а також на необхідності зведення старих та оновлених реєстрів.

Окрім того,  в рамках засідання було обговорено питання прийняття та ратифікації Україною Європейської конвенції про спільне кінематографічне виробництво (Редакція 2.0). Планується, що Громадська рада долучиться з підтримкою Конвенції 2.0. в рамках процедур ратифікації в Верховній Раді України.

Повний протокол засідання Громадської ради від 07.07.2021 р. доступний на офіційному сайті Держкіно. Відповідно до затвердженого графіку роботи наступне чергове засідання Громадської ради при Держкіно планується 6 жовтня 2021 р.

Державне агентство України з питань кіно (Держкіно)центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері кінематографії. Діяльність Держкіно спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України.

Громадська рада при Держкіно консультативно-дорадчий орган, утворений для сприяння реалізації громадянами конституційного права на участь в управлінні державними справами; здійснення громадського контролю за діяльністю органу; сприяння врахуванню органом громадської думки під час формування та реалізації державної політики.

 

Використання матеріалів можливе лише за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на “Українську Медіа Лігу”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.