Громадська рада при Держкіно провела чергове засідання

Share it

24 липня 2023 р. відбулось чергове засідання Громадської ради при Державному агентстві України з питань куно (Держкіно).

Ключовим у засіданні Громадської ради стало питання щодо публічного громадського обговорення проєкта Стратегії розвитку кіно до 2027 року, до обговорення якого долучились представники кіноіндустрії. Учасники акцентували увагу на тому, що першочергово Стратегія розвитку галузі потрібна учасникам ринку, а не Держкіно, що дозволяє професіоналам вибудовувати власні довготривалі плани розвитку, репертуарну політику, оцінити ризики.

Окрім того, на засіданні Громадської ради були заслухані представники кіноіндустрії та кіноспільноти. Зокрема в обговоренні взяли участь: Дмитро Лісенбарт режисер, продюсер анімаційних фільмів;.Деніс Іванов продюсер, дистриб’ютор, «Архаустрафік»; Людмила Горделадзе членкиня Спілки кінематографістів України; Сергій Тримбач кінокритик, кіносценарист, заступник Голови НСКУ; Ілько Гладштейн «Кіно 42», гільдія неігрового кіно; Олена Гончарук представник Довженко Центру; Олександр Рудаков, «Лінія кіно»; Володимир Філіпов, продюсер та Оксана Волошенюк, ГО Спілка кінокритиків України.

За результатам тривалого ґрунтовного обговорення, глибокого аналізу експерти та члени Громадської ради при Держкіно прийшли до єдиної позиції, що і було виражено у рішенні Громадської ради. Зокрема, рекомендувати Держкіно відкликати проєкт «Стратегії розвитку кіно в Україні на період до 2027 року», як таку, що не відповідає інтересам кіногалузі, а також забезпечити її доопрацювання шляхом утворення експертних робочих груп, долучити до розробки нового проєкту Стратегії громадські організації та фахівців, в тому числі Громадську раду, рекомендувати продовжити терміни громадського обговорення проєкту Стратегії та направити листи із зверненням до Урядового Комітету Кабінету Міністрів України, Урядового Комітету з євроінтеграції, Міністерству культури та інформаційної політики України, Міністерству фінансів України, Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної й інформаційної політики.

Повний протокол засідання Громадської ради від 24.07.2023 р. доступний на офіційному сайті Держкіно.

Громадська ради при Державному агентстві України з питань кіно (Держкіно) була сформована у 2021 р. та об’єднала проактивні та знанні громадські інституції в сфері медіа та кіно. Ільчук Тетяна, співзасновниця Української Медіа Ліги, була делегована до складу Громадської ради при Держкіно за запрошенням та поданням ГО «Об’єднання захисників надбань та відродження українського кіномистецтва».

 

Державне агентство України з питань кіно (Держкіно) – центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері кінематографії. Діяльність Держкіно спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України.

Громадська рада при Держкіно – консультативно-дорадчий орган, утворений для сприяння реалізації громадянами конституційного права на участь в управлінні державними справами; здійснення громадського контролю за діяльністю органу; сприяння врахуванню органом громадської думки під час формування та реалізації державної політики.

Використання матеріалів можливе лише за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на “Українську Медіа Лігу”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.