У середині березня 2022 ГО «Докудейз» розпочала роботу над «Енциклопедією війни».
З того часу отримано відео-свідчення тривалістю понад 19 годин, а також знайдено партнерів серед правозахисних організацій, що займаються збором відео та готують позови проти воєнних злочинців з РФ. Тепер розширено масштаб проєкту та змінено його назву «Архів війни».
З метою оперативної та зручної передачі власноруч відзнятих відео- та аудіоматеріали ГО «Докудейз» запустила телеграм-бот проєкту (за посиланням – https://t.me/ukraine_war_archive_bot).
Кожне аудіо чи відео про війну, яке зберігається на смартфоні чи будь-якому іншому пристрої, може бути цінним історичним свідченням. Тож закликаємо скористатися телеграм-ботом та поділитися власними матеріалами, які висвітлюють:
- життя й побут під час війни,
- опір цивільного населення агресору,
- евакуацію чи досвід перебування в бомбосховищах,
- руйнування, насилля та інші злочини, здійснені російською армією на території України.
- будь-які інші ваші матеріали, відзняті під час війни, які видаються вам важливими.
Також є можливість завантажити матеріали інших оосіб. У випадку завантаження відео, автором/-кою якого ви не є — необхідно зазначити джерело чи автора/-ку цього відео, організація гарантує анонімність всім автор(к)ам матеріалів переданих до «Архіву війни».
«Архів війни» — це інструмент протидії війні проти України в інформаційному, мистецькому та правовому полі. Матеріали «Архіву війни» у подальшому використовуватимуться у судах, розслідуваннях, наукових працях, документальних фільмах, мистецьких роботах, з архівом отримають можливість працювати:
- юрист(к)и та правозахисники/ці
- дослідники/-ці
- журналіст(к)и
- митці та мисткині
У публікації використовувались офіційні матеріали DOCU/Україна.
Leave a Reply