Державне агентство України з питань кіно схвалило пропозиції, надані Громадською радою при Держкіно щодо вдосконалення процедури проведення творчого конкурсу з відбору кінопроектів (пітчингу) для прийняття Радою з державної підтримки кінематографії рішення про надання державної підтримки.
У відповіді Держкіно до Громадської ради також вказано, що надані пропозиції будуть опрацьовані для подальшого внесення змін до чинного законодавства.
Так, на позачерговому засіданні Громадської ради при Держкіно було прийнято рішення щодо передачі низки пропозицій індустрії та громадськості, що мають на меті мінімізувати похибки та сумніви щодо державної підтримки кіно за результатами пітчингів. Зокрема внести наступні зміни:
- при прийнятті рішення Радою з державної підтримки кінематографії про надання підтримки позитивно оцінених кінопроектів одного режисера не допускається розгляд питання без залучення режисера (п. 27 Порядку);
- збільшити термін підготовки до другого етапу пітчингу до 10 днів з дати оприлюднення переліку, оскільки презентація включає в себе відеоматеріали, що потребує їх створення;
- щодо оприлюднення висновків комісії з фінансово-економічних питань на офіційному вебсайті Держкіно протягом 5 робочих днів (п. 17 Порядку).
Окрім того, члени Громадської ради наголошують на необхідності заміни типової форми бюджету, яка подається продюсерами на розгляд Фінансової Ради, оскільки чинна форма не відповідає виробничим потребам та стандартам, які використовуються за кордоном.
Також Громадська рада рекомендує залучати Фінансову раду до оцінювання кінопроектів, починаючи з першого етапу конкурсного відбору, а не після оголошення фінальних результатів конкурсного відбору Експертною комісією. Мотивуючи це тим, що члени експертної комісії не мають повноважень давати оцінку відповідності концепції проекту заявленому бюджету. Тобто оцінка ставиться виключно його змістовній складовій. При цьому бюджет може бути як завищеним, так і заниженим, що не дозволить реалізувати проект у належній якості. Акцентується увага на тому, що фінансова оцінка проекту після оголошення результатів другого туру забирає надто багато часу до моменту, коли продюсер може починати процедуру закупівлі. Проведення фінансової експертизи паралельно з експертною оцінкою дозволить прискорити процес підписання державних контрактів.
Також пропонується до Порядку проведення конкурсного відбору та Порядку прийняття рішення Радою з державної підтримки кінематографії додати норму, що переможець визначається не за результатами другого етапу, а за підсумками двох етапів (плюсуванні оцінок першого і другого етапів) для отримання об’єктивно повного та комплексного результату оцінювання проектів.
Ільчук Тетяна, директор Української Медіа Ліги відзначила, що такий підхід Держкіно до прийняття позиції Громадської ради «дозволить привести законодавчі та інші підзаконні акти у відповідність з реаліями кіноринку, мінімізувати неоднозначність його трактування чи застосування, а не створюють бар’єри для розвитку української кіно індустрії».
Нагадаємо, директор Української Медіа Ліги (УМЛ) Ільчук Тетяна була делегована до складу Громадської ради від ГО «Об’єднання захисників надбань та відродження українського кіномистецтва».
⇒ Використання матеріалів можливе лише за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на “Українську Медіа Лігу”
Leave a Reply