Дайджест УМБШ, ІІ пол. жовтня 2021

Share it

LEDE FELLOWSHIP

Solutions Journalism Network оголошує конкурс стипендій для журналістів, які ведуть або хочуть очолити проект, спрямований на журналістські розслідування про прийняття значимих рішень. 

Участь у конкурсі на стипендію можуть взяти незалежні журналісти, редактори, викладачі університетів, коледжів та середніх шкіл, інженери, дизайнери та організатори громад. Проекти можуть включати: створення мобільного додатка, який курує та поширює історії рішень; сприяння наставницькій програмі, яка допомагає старшокласникам повідомляти історії про рішення; створення каналу журналістики в стилі пізньої комедійності; зв’язок та підтримка ув’язнених журналістів, які публікують історії рішень зсередини та ін. 

В рамках стипендії журналісти отримають можливість співпраці зі спільнотою підприємців з усього світу, що залучаються для надання інформації, звітності, вирішення проблем і заохочення протягом і після річного стажування; доступ до ексклюзивних сесій професійного розвитку, залучення, збору коштів, справедливості тощо; постійну підтримку та просування від SJN та її мережі, що налічує понад 5000 журналістів та редакцій по всьому світу.

Стипендіати мають право отримати до $3500 необмеженого фінансування для підтримки своїх проектів, що буде пропорційна обсягу проекту.

DEADLINE: 17 жовтня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

DIGITAL LABS: СОЦІАЛЬНІ ПІДПРИЄМЦІ

Онлайн-лабораторія, присвячена теорії змін та соціальному впливу. В якості менторів онлайн-лабораторії залучаються досвідчені соціальні підприємці та імпакт-інвестори з ЄС, Великої Британії та України, що введуть в курс основної теорії, поділяться прикладами з роботи та дадуть відповіді на ваші запитання під час особистих менторських сесій. 

До участі запрошуються менеджери соціальних підприємств, які: продають чи тестують конкретний продукт або послугу; на ринку щонайменше півроку; працюють у будь-якій точці України. 

Онлайн-лабораторія складається з шести сесій та випускного і пройде з 10 листопада по 10 грудня. 

За результатами успішного проходження всіх заходів онлайн-лабораторії випускники отримають друкований сертифікат та доступ до грантів і зустрічей спільноти випускників.

DEADLINE: 17 жовтня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

MENTORPLACE 1.2 МЕДІА ТА КОМУНІКАЦІЇ

Центр “Розвиток КСВ” за підтримки UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні та Міністерства молоді та спорту України розпочинає набір на другу менторську програму “Mentorplace 1.2” Медіа та комунікації в межах ініціативи “Пакт заради молоді – 2025”.

У програмі можуть взяти участь студенти/ки навчальних закладів або молоді люди, які хочуть розпочати або вже розпочали свій кар’єрний шлях в сфері медіа та комунікацій віком від 18 до 25 років.  Платформа відкриває доступ до можливостей для молоді незалежно від регіону. 

Програма триватиме з 21 жовтня по 9 листопада 2021 року, протягом якого досвідчені фахівці і фахівчині провідних компаній будуть наставниками-менторами для молодих людей, які тільки розпочинають свою кар’єру.

Менторська програма охопить наступні тематики: Career – Професійний розвиток (пошук роботи та побудова кар’єри у певній сфері, написання дипломних робіт); Life –  Загальна підтримка та мотивація, у т.ч. вразливих категорій молоді; Projects – Реалізація соціальних проєктів (розвиток соціальних, екологічних та освітніх ініціатив).

DEADLINE: 19 жовтня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

EFFIE AWARDS UKRAINE

Національна премія Effie Awards Ukraine – є частиною головної міжнародної нагороди за досягнення в маркетингових комунікаціях Effie Worldwide. До конкурсної програми сезону 2021 запрошуються проєкти, які були реалізовані на території України з 1 січня 2020 по 1 листопада 2021.

По результатам Effie Awards Ukraine складаються рейтинги ефективності, які ранжують агентства та компанії відповідно до ефективності реалізованих ними проектів. Рейтинг включає всі агентства і компанії, які посіли призові місця і увійшли в шорт-лист премії Effie Awards Ukraine, а місця в рейтингу розподіляються відповідно до кількості балів, набраних учасниками на конкурсі Effie Awards Ukraine. Рейтинги ефективності Effie Awards Ukraine є частиною глобального індексу ефективності Effie Index.

DEADLINE: 20 жовтня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

ШКОЛА СТРАТЕГІЧНИХ КОМУНІКАЦІЙ ТА АНТИФЕЙКУ

Фундація Суспільність за сприяння інтернет-видання “Детектор медіа”, “Інтерньюз-Україна” та Незалежної медійної ради запрошує журналістів з усіх регіонів країни взяти участь у Школі стратегічних комунікацій та антифейку, яка відбудеться 30 жовтня 2021 року у Києві.

Учасники заходу навчатимуться протидіяти інформаційним маніпуляціям, агресивній дезінформації та фейковим новинам, довідаються, як не потрапити у пастку, працюючи з великими масивами новин, правильно і швидко верифіковувати інформацію з відкритих джерел, ідентифіковувати вірусні кампанії ботоферм та тролів.

Тренерами школи будуть українські журналісти та експерти, фахівці, які допоможуть учасникам навчитися приймати правильні редакторські рішення під час щоденної журналістської роботи.

Школа стратегічних комунікацій та антифейку ставить за мету сприяти розвитку в Україні якісної журналістики, впровадженню медіаінновацій, обміну досвідом між журналістами на національному та регіональному рівнях.

DEADLINE: 21 жовтня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

OPEN NOTEBOOK/BURROUGHS WELLCOME FUND FELLOWSHIP

Стипендіальна програма The Open Notebook/Burroughs Wellcome Fund для письменників, які починають кар’єру розпочнеться 17 січня 2022 р. і закінчиться 17 листопада 2022 р.

Стипендія відкрита для журналістів-науковців на початку кар’єри, які мають менш ніж два роки постійного досвіду професійної наукової літератури. Також мають право на участь студенти-випускники природничих наук.

В рамках програми стипендіати підготують п’ять статей для публікації у The Open Notebook, де будуть  поєднанні інтерв’ю “історія, що стоїть за історією” та повідомлень, — під керівництвом наставника, який допоможе формувати ідеї історії, надаватиме рекомендації

Завдяки гранту Burroughs Wellcome Fund кожен стипендіат отримає стипендію у розмірі 4000 дол. США.

DEADLINE: 21 жовтня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

АКАДЕМІЯ КУЛЬТУРНОГО ЛІДЕРА

15-19 листопада 2021 р. відбудеться онлайн-подорож до однієї з федеральних земель Німеччини — Баден-Вюртембергу.

До участі запрошуються професіонали, які працюють у сфері культури: управлінці; менеджери; митці; представники громадських організацій; активісти.

Учасники матимуть можливість ознайомитись з менеджерами та управлінцями, які втілюють культурні проекти у невеликих містах та з мінімальними бюджетами, вивчити структуру місцевих установ, дізнаєтеся про ефективні інструменти та отримаєте персональні поради. Окрім того учасники отримають стипендію розміром 200 євро.  

DEADLINE: 21 жовтня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

ТРЕНІНГ З ФАКТЧЕКІНГУ ДЛЯ РЕГІОНАЛЬНИХ ЖУРНАЛІСТІВ

Проєкт реалізується ГО “Інститут масової інформації” та фінансується Фондом Thomson Reuters у межах програми підтримки незалежних ЗМІ в країнах Східного партнерства за підтримки Міністерства закордонних справ і в справах Співдружності націй Великої Британії.

22 жовтня о 15:00 розпочнеться тренінг “Фактчекінг та робота з джерелами”. Тренінг організовує Фонд Thomson Reuters у партнерстві з Інститутом масової інформації. До участі у тренінгу запрошуються головні редактори та журналісти регіональних медіа. Реєстрація обов’язкова.

DEADLINE: 22 жовтня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

ГЛОБАЛЬНА КОНФЕРЕНЦІЯ ЖУРНАЛІСТІВ-РОЗСЛІДУВАЧІВ

Глобальна мережа журналістів-розслідувачів проводить Глобальну конференцію журналістів-розслідувачів, що цьогоріч пройде онлайн з 1 по 5 листопада з 2021 р.

Конференція включає 65 сесій, присвячених методам онлайн-пошуку, журналістиці даних, аналізу супутникових знімків, міжнародному співробітництву, криміналістичної експертизи відео, подкастів, документальним фільмам – і багато чому іншому.

Рання реєстрація за ціною 100 дол. США доступна до 20 вересня, пізніше – вартість реєстрації складе 125 дол. Вартість реєстрації для студентів – 50 дол.

DEADLINE: 25 жовтня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

ЄВРОПЕЙСЬКІ ГРАНТИ НА ЖУРНАЛІСТСЬКІ РОЗСЛІДУВАННЯ НА ЕКОЛОГІЧНУ ТЕМАТИКУ

Програмою опікується незалежна організація Journalismfund.eu з Бельгії. Це можливість зробити розслідування на екологічну тематику разом з напарником з однієї з країн Ради Європи. Програма профінансує проживання, послуги перекладачів і фіксерів, доступ до платних баз даних та інші витрати, а також допомога ментора.

Подаватися можуть як фізичні, так і юридичні особи (ЗМІ, що офіційно зареєстрована принаймні за рік до дедлайну конкурсу).

Розмір гранту коливається від 2 000 до 20 000 євро, проте обмежень щодо суми немає, також грант покриває гонорар; покриє витрати на розслідування; оплату участі в тренінгах і конференціях, що стосуються теми вашого проєкту або розслідувальної журналістики; придбання інструментів або технологій, необхідних для розслідування — баз даних, супутникових зображень тощо. 

Щоб податися на цей грант необхідно мати: ідею розслідування, що стосується проблем навколишнього середовища в Європі; досвід роботи у журналістиці; колегу з однієї з країн-членів Ради Європи, що стане вашим напарником у розслідуванні. 

DEADLINE: 25 жовтня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

ACTIVE CITIZENS CAMP ONLINE

Active Citizens Camp об’єднує молодіжних лідерів з усієї України, щоб познайомитися та навчитися ефективно взаємодіяти з людьми, використовуючи емпатію у спілкуванні.

Табір складається з двох модулів. Перший допоможе усвідомити мотивацію займатися змінотворенням, навчитися вести ефективний діалог та планувати сталі соціальні ініціативи. Направлять фасилітатори, які працюють за методологією «Активні Громадяни».

Другий модуль присвячено ненасильницькому підходу до спілкування: встановленню зв’язків, побудові діалогу та вирішенню конфліктів. Нові знання ви одразу ж застосуєте на практиці — розробите проєкт для своєї спільноти. 

Десять найкращих отримають по 10 000 гривень, щоб втілити свої ідеї вже у грудні-січні. Active Citizens Camp пройде з 8 по 26 листопада. 

DEADLINE: 25 жовтня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

INVESTIGATION GRANTS FOR ENVIRONMENTAL JOURNALISM

Грантова програма підтримує транскордонні команди професійних журналістів та/або інформаційних агентств для проведення розслідувань екологічних проблем, пов’язаних з Європою.

Взяти участь можуть команди, що складаються щонайменше з двох професійних журналістів та/або інформаційних агентств. 

Грантова програма спрямована на розслідування та документального підтвердження незаконного, незареєстрованого та нерегульованого зловживання природою, яке стосується європейських справ у Європі та за її межами. Програма також може підтримувати та стимулювати порівняльні дослідження місцевих екологічних проблем та політики між двома чи більше регіонами чи містами.

Грант може покривати робочий час і витрати, такі як логістика, подорожі, страхування, доступ до юридичної підтримки, переклади, доступ до технологій та наборів даних тощо.

Окрім фінансової підтримки, команди також можуть подати заявку на отримання ментора, щоб надати допомогу чи то з фокусом розслідування, чи з потребою в компетентності в певній навичці.

Загальна доступна сума, яка буде розподілена між усіма підтриманими розслідуваннями, становитиме близько 400 000 євро.

DEADLINE: 27 жовтня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

СТИПЕНДІЇ НА СТВОРЕННЯ МАТЕРІАЛІВ ПРО НАТО

ГО “Інтерньюз-Україна” оголошує конкурс стипендій на створення матеріалів про НАТО, щоб висвітлити ключові напрями діяльності, функціями та цінностями НАТО.

У конкурсі можуть брати участь представники регіональних медіа (друковані, онлайн, ТВ, радіо), окрім регіональних медіа, та незалежні журналісти (за наявності домовленості з медіаресурсом про майбутню публікацію матеріалу). Умовою отримання стипендії є гарантія розміщення вироблених матеріалів у медіа. Перевагою буде використання мультимедійних інструментів і підходів: фото, відео, інфографіки, лонгрідів, напряму журналістики рішень тощо.Сума стипендії — 4 000 грн.

DEADLINE: 27 жовтня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

КОНКУРС СОЦІАЛЬНИХ ІНІЦІАТИВ EU4CSOs

Конкурс має на меті підтримати організації, які протягом 2021 р. реалізували/реалізовують соціальні ініціативи.

За результатами конкурсного відбору організаціям присуджується винагорода, яка повинна бути спрямована на покриття адміністративних витрат ОГС – переможців конкурсу у 2022 р. Таким чином підтримується організаційна спроможність реалізовувати нові соціальні ініціативи.

Від одного претендента може бути заявлено не більше трьох ініціатив наступного спрямування: інновації в соціальній сфері; гендерно-орієнтовані соціальні послуги; інклюзія; організація соціальних сервісів.

Розмір винагороди визначається відповідно до обсягу адміністративних витрат організації-переможця конкурсу, однак не може перевищувати суму, еквівалентну 10 000 €.

DEADLINE: 31 жовтня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

MEGACITIES SHORTDOCS

Megacities Shortdocs проводить міжнародний конкурс та фестивалі на підтримку короткометражних документальних фільмів, присвячених проблематиці великих міст.

До участі запрошуються автори документальних фільмів – професіонали та любителі, які живуть в одному з мегаполісів по всьому світу.

На конкурс приймаються короткі відео довжиною до 4х хвилин, що розповідають про проблеми та місцеві ініціативи у мегаполісах; теми повинні стосуватися 17 Цілей сталого розвитку ООН. Можливі теми: енергія, охорона здоров’я, житло, харчування, бізнес, безпека, комунікації, культура та освіта.Мегаміста включають Токіо, Джакарту, Делі, Сеул-Інчхон, Манілу, Мумбаї, Карачі, Шанхай, Нью-Йорк, Сан-Паулу, Пекін, Мехіко, Гуанчжоу-Фошань, Осаку-Кобе-Кіото, Москву, Дакку, Каїр, Бангк Лос-Анджелес, Калькутту, Буенос-Айрес, Тегеран, Стамбул, Лагос, Шеньчжень, Ріо-де-Жанейро, Кіншасу, Тяньцзінь, Ліму, Париж, Ченду, Лахор, Лондон, Бангалор, Хошимін, Нагою, Ченнай та Рейн.

Найкращі фільми будуть показані на фестивалях, які відбудуться у різних місцях світу. Переможці отримають оплачену поїздку до Парижа та грошові призи на суму до 1500 євро.

DEADLINE: 31 жовтня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

ROY W. ГРАНТ ДЛЯ КІНЕМАТОГРАФІСТІВ

В рамках ROY W. грантів фінансують незалежні художні фільми, документальні фільми, веб-серіали та короткометражні фільми з бюджетом 500 000 дол. США або менше, які є унікальними та роблять вагомий внесок у суспільний розвиток.

Щорічно в рамках ROY W. доступні три грантові програми документальних фільмів, сюжетних фільмів, веб-серіалів. Окрім того, з 2021 р. також відокремлено один грант на короткометражні фільми (не включаючи короткометражні документальні фільми чи веб-серіали).

Переможці кіногрантів отримують грошову винагороду, а також товари та послуги зі знижками, які пропонують компанії кіноіндустрії та професіонали, які піклуються про створення якісних фільмів. 

DEADLINE: 31 жовтня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

ГРАНТИ НА ПРОТИДІЮ ДЕЗІНФОРМАЦІЇ НА ТЕМИ КЛІМАТУ

Міжнародна фактчекінгова мережа Інституту Poynter (IFCN) у партнерстві з “Фейсбуком” приймає заявки на грант на журналістські матеріали, спрямовані на протидію дезінформації про клімат. 

До участі запрошуються спеціалісти з перевірки фактів, що здійснюють моніторинг та перевірку інформації/матеріалів про кліматичні зміни.

Розмір грантів варіюється від 800,000 до 100 000 доларів США. Окрім того, грант дозволяє організаціям брати участь у спільних проектах, що включають фахівців із перевірки фактів, експертів із клімату та інші організації.

DEADLINE: 31 жовтня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

МІЖНАРОДНА НАГОРОДА ДЛЯ ЖІНОК-ФОТОГРАФІВ

Міжнародна асоціація жінок у фотографії (International Women in Photo Association (IWPA)) організовує Міжнародний конкурс жінок у фотографії (International Women in Photo Award).

Премія IWPA відкрита для жінок-фотографів з усього світу, а також тих, хто ідентифікує себе як жінки, які працюють у будь-якій галузі фотографії від образотворчого мистецтва до фотожурналістики; участь у конкурсі безкоштовна. 

Міжнародний конкурс жінок у фотографії передбачає два ключових тематичних напрямки – солідарність та вільна тема. Міжнародне журі, що складається з видатних діячів мистецтва та фотографії, обирає одну лауреатку та 9 призерок.

Серед призів переможцям – пересувна виставка та шість місяців навчання фотожурналістиці у Мадриді.

 DEADLINE: 31 жовтня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

Leave a Reply

Your email address will not be published.