Дайджест УМБШ, II пол. вересня 2021

Share it

ФОРУМ “СВОБОДА ВИРАЖЕННЯ ПОГЛЯДІВ У ЧАСИ ЗБРОЙНОГО КОНФЛІКТУ В УКРАЇНІ”

Міжнародна правозахисна організація Freedom House у партнерстві з Інститутом масової інформації, Платформою прав людини та Центром прав людини ZMINA запрошують на правозахисний форум “Свобода вираження поглядів у часи збройного конфлікту в Україні”.

Форум відбудеться 24 вересня 2021 р. в м. Києві в з можливістю долучитися онлайн. Попередня реєстрація обов’язкова. До участі запрошуються правозахисники, активісти, журналісти та всіх зацікавлені в тематиці прав людини та свободи вираження поглядів.

Мета форуму – об’єднання широкого кола учасників з усіх регіонів України, які поділяють цінності прав людини та свободи вираження поглядів, готові шукати рішення у сфері безпеки й захисту прав журналістів, свободи слова, доступу до інформації, цифрових прав та свободи мистецького самовираження.

Правозахисний форум складатиметься з трьох основних блоків: безпека і захист прав журналістів; свобода слова в часи війни: міжнародні стандарти й українська практика; (само)цензура та інші проблеми у сфері медіа та мистецтва.

DEADLINE: 19 вересня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

CLIMATE TRACKER COP26 JOURNALISM FELLOWSHIP

Організація Climate Tracker оголошує стипендіальну програму на підтримку команди журналістів, які будуть проводити репортажі в рамках кліматичних переговорів ООН в жовтні-листопаді 2021 р. (COP26).

До участі запрошуються молоді, але досвідчені журналісти, які, бажано, мають досвід у висвітленні масштабної міжнародної екологічної конференції в минулому та можуть взяти участі у цьогорічному заходу.

Стипендіальна програма передбачає: стипендію у розмірі 250 євро, двотижневе онлайн-навчання для розуміння тематики COP26, допомогу з редагування та іншу підтримку, можливість працювати над матеріалів в рамках регіональної та міжнародної спільноти журналістів.

DEADLINE: 20 вересня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

ВЕБІНАРИ – “ДОВІРА ДО МЕДІА: ВІДДАЛЕНА РОБОТА ПІД ЧАС ТА ПІСЛЯ ПАНДЕМІЇ”

Європейська федерація журналістів (European Federation of Journalists (EFJ) проведе серію вебінарів на тему віддаленої та гібридної роботи під час пандемії Covid-19, що акцентуватимуть увагу на проблемах довіри до медіа та якості і ефективності їх роботи. Вебінари проводяться за підтримки ЮНЕСКО та Європейської комісії (DG EMPL).

Вебінари відбудуться 22 та 23 вересня 2021 р., для участі – обов’язкова попередня реєстрація.

DEADLINE: 21 вересня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

КОНКУРС DIGITAL ПРОЕКТІВ

MMR запрошує до участі в конкурсі digital проектів. В номінації можуть бути подані кейси, які було реалізовано та завершено у період січень 2020 – серпень 2021. Оцінювати їх ефективність, креативність та новацію будуть: експертна спільнота MMR онлайн на сайті, та члени журі за декількома критеріями.

У конкурсі доступі так категорії: корпоративний SMM; проект з блогером/інфлюенсером;Digital кампанія; Online event; внутрішній Digital проект; Digital рішення для В2С; Digital гуру.

DEADLINE: 24 вересня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

СТИПЕНДІЯ ЦЕНТРА КУЛЛМАНА

До участі в стипендіальній програмі Центра Куллмана при Нью-Йорській публічній бібліотеці запрошуються журналісти, письменники та всі, хто працює над проектом, пов’язаним зі створенням книги.

В 9-місячну програму (з вересня 2022 р. по травень 2023 р.) буде відібрано 15 стипендіатів, які працюватимуть над своїми проектами, братимуть участь у форумах та обмінах, організованих Центром.

Кожен стипендіат отримає до 75 000 дол, а також повноцінне робоче місце, комп’ютер та повний доступ до ресурсів бібліотеки.

DEADLINE: 24 вересня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

КУРС ПРО РОЛЬ ІНФОРМАЦІЇ ПІД ЧАС КОНФЛІКТУ

Інститут масової інформації запрошує представників медіа та некомерційних організацій з Білорусії та України взять участь в освітньому курсі “SDG16 MediaLAB – Media Matters for Development”, присвяченому ролі масової інформації в ситуації конфліктів та криз.

До участі запрошуються журналісти (включаючи фрілансерів, редакторів, блогерів), а також тренери та експерти з НКО, які вже займаються чи планують займатись питаннями журналістики в умовах конфлікта/кризи, в т.ч. через організацію освітніх програм, що присвячені темам, пов’язаних зі значенням інформації та комунікацій для укріплення мирного, відкритого та справедливого суспільства.

Участь у курсі безкоштовна, всі витрати покриваються організаторами.

Курс складається з трьох освітніх модулів, два з яких пройдуть в онлайн-режимі, а заключний  – буде організований в форматі освітньої поїздки до Грузії для найбільш успішних учасників курса. Також в період реалізації курсу учасники на конкурсній основі зможуть отримати фінансову підтримку на створення власних проектів.

DEADLINE: 26 вересня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

ЄВРОПЕЙСЬКІ ПЛАТФОРМИ ДЛЯ ПРОМОЦІЇ ПЕРСПЕКТИВНИХ МИТЦІВ

Конкурс проводиться з метою підтримки проектів, які спрямовані на підвищення обізнаності про європейських перспективних митців та їх робіт за кордонами, на території Європи та поза її межами. Підтримка також надається для підвищення доступу до культурних заходів та активностей, а також для розвитку аудиторії та розширення діяльності.

Взяти участь можуть такі активності, як: заходи, що сприяють промоції та розвитку різноманітності європейського репертуару через створення спільних європейських програмних політик для артистів із міжнародним потенціалом, та забезпечення присутності артистів на важливих заходах, фестивалях, виставках, та ринках; створення сильної спільної комунікаційної стратегії та брендування, що створить європейський рівень якості; промоція та підтримка діджиталізації та адаптації мистецьких робіт до створення, адміністрування, поширення, споживання та монетизації, що змінить усталену практику з часів аналогової ери; стимулювання обміну досвіду та нетворкінгу, особливо що стосується інших Платформ та проєктів за підтримки “Креативної Європи”; розвиток та покращення менеджерських навичок з точки зору координації заходів, організації зустрічей, оцінки роботи, звітування тощо. Особлива увага буде приділена презентації підходів до більш стабільної та екологічної індустрії та забезпеченню гендерного балансу, інклюзивності, розмаїттю та репрезентації.

Планується підтримати близько 15 платформ. Бюджет конкурсу – 33 млн євро, максимальний розмір гранту: максимум 2 млн 100 тис.євро.

DEADLINE: 29 вересня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

CREATIVE BUSINESS ACADEMY

Інтенсивний онлайн-тренінг Creative Business Academy спрямований на структурування роботи креативного бізнесу та розкриє проблеми вибору ефективної бізнес-моделі, захисту ідеї від плагіату, комунікації з інвесторами щодо фінансування, вихід на міжнародний ринок.

Найкращі учасники будуть запрошені на національний відбір креативних стартапів Creative Business Cup Ukraine, а переможець змагатиметься за звання стартапу року та грошову винагороду на Копенгагенському BRIGHT. Creative Business Cup.

Онлайн-тренінг складається з дев’яти лекцій від експертів з ЄС, окрім того учасники отримають персональні консультації від експертів, місяць доступу до платформи PESA Virtual Academy, де зібрано понад 50 годин відеолекцій з субтитрами, статті та вправи.

Для участі необхідно представити: готовий продукт або прототип, мінімум рік роботи над власним креативним бізнесом, коротке відео англійською мовою про ваш бізнес і мотивацію взяти участь у тренінгу.

DEADLINE: 30 вересня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

THE McGAW FELLOWSHIP FOR BUSINESS JOURNALISM

Стипендія McGraw надає редакційну та фінансову підтримку журналістам для забезпечення масштабних розслідувань щодо підприємницької діяльності, бізнесу, фінансової чи економічної тематики.

До участі запрошується журналісти та медіа професіонали, що працюють у сфері журналістики не менше п’яти років. Також взяти участь можуть журналісти-фрілансери, репортери та редактори, які працюють у інформаційних агентствах чи журналістських некомерційних організаціях.

На стипендію приймаються як текстові, так і короткі аудіо-, відеоматеріали, а також заохочується мікс форм та матеріалів.

Стипендія надає грант у розмірі до 15 000 дол. за кожен проект, та може варіюватись в залежності від часу та ресурсу необхідного на підготовку матеріалу. Центр McGraw забезпечує редакційний нагляд під час стипендії, надає експертну підтримку при розробці проектів та звітності, сприяє публікації у відомих друкованих, аудіо- чи цифрових ЗМІ.

DEADLINE: 30 вересня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС ЖУРНАЛІСТСЬКИХ РОБІТ

“РЕФОРМУВАННЯ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ТА ОРГАНІЗАЦІЇ ОРГАНІВ ВЛАДИ”

Наймасштабніший конкурс для журналістів від Міністерства розвитку громад та територій України. Мета конкурсу – висвітлення подій, пов’язаних із становленням якісно нового місцевого самоврядування, що базується на засадах Європейської хартії місцевого самоврядування.

До участі приймаються: онлайн-публікації, статті у друкованих ЗМІ, радіо- та відеоматеріали.Можна подати не більше однієї конкурсної роботи за кожною з номінацій, оформивши їх окремими конкурсними заявками. Матеріал має бути опублікованими вперше у період із 1 січня 2021 року до 30 вересня 2021 року.

Призовий фонд – передбачено три призові місця, по 20 000 грн, 15 000 грн та 10 000 грн відповідно.

DEADLINE: 30 вересня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

SALTO AWARDS

Salto Awards спрямована на визнання та заохочення роботи молоді, що задіяні в прийнятті рішень, заявників програми Erasmus+ та Європейського корпусу солідарності.

Основна мета відзначити досягнення в сферах: суспільної стійкості, участі молоді в демократичних змінах, цифровізація, інклюзія, просування цінностей, медіа та інформаційна грамотність.

DEADLINE: 30 вересня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

МІЖНАРОДНИЙ КІНОФЕСТИВАЛЬ ХАЙНАНЬ (HIIFF)

Кінематографісти запрошуються подати роботи на міжнародний фестиваль о-ва Хайнань (HIIFF) 2021, що пройде в грудні в провінції Хайнань, Китай.
Участі у фестивалі безкоштовна. Приймаються кінофільми, робота над якими була завершена не раніше 15 серпня 2020 р. Для подачі у фестивалі фільм повинен супроводжуватись англомовними субтитрами.

Головний приз фестивалю – 38 000 дол.

DEADLINE: 30 вересня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

EU4BCC

EU4BCC – можливість отримати підтримку для бізнесу. Мета Конкурсу – визначити та забезпечити співпрацю з партнерськими організаціями ЄС та Східного партнерства, зацікавлених у розробці, управлінні та реалізації співробітництва під наглядом відповідного Секторного консорціуму. Співпраця включатиме інституційну підтримку, В2В допомогу та навчальні візити.

До участі запрошуються наступні сектори: креативні індустрії, винний, туристичний та текстильний сектори.

DEADLINE: 30 вересня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

СТИПЕНДІЯ НА СТАЖУВАННЯ – VIABLE MEDIA FOR EMPOWERED SOCIETIES

Проект Viable Media for Empowered Societies запрошує взяти участь у конкурсі на отримання стипендій для проходження стажування.

Мета стажування – вивчення стратегій по роботі з аудиторією, монетизація, а також практичне впровадження цих стратегій. Максимальна тривалість поїздки – 1 тиждень за погодження приймаючої сторони.

Взяти участь можуть журналісти та медіапрофесіонали з Вірменії, Білорусі, Грузії, Молдови та України.

Стипендія передбачає 2000 євро на поїздку, проживання та суміжні витрати. В окремих випадках може включатись оплата гонорару приймаючій стороні за допомогу в організації стажування.

DEADLINE: 30 вересня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

Leave a Reply

Your email address will not be published.