Дайджест УМБШ, ІI пол. січня 2022

Share it

SOLV(ED) YOUTH INNOVATION CHALLENGE

Solv[ED] Youth Innovation Challenge — це можливість представити технологічне рішення, яке: покращує можливості навчання та результати для учнів протягом усього життя; підтримує рівні фінансові та економічні можливості; прискорює доступ до медичної допомоги та системи охорони здоров’я; вживає заходів для боротьби зі зміною клімату та його наслідками; вирішує соціальні, екологічні чи економічні потреби. 

До участі запрошується молодь віком до 24 р., що володіє емпатією, силою та винахідливістю для вирішення проблеми у своїх спільнотах та у світі та скрізь між ними.  Формат подачі рішення не обмежується – це може бути концепція, продукт, прототип, послуга, які впроваджуються у місцевій громаді, чи повноцінною некомерційною чи комерційною організацією та ін. 

Переможцями будуть визнані 10 найперспективніших рішень, для реалізації яких виділено понад 200 000 доларів призового фонду. 

DEADLINE: 18 січня 2022 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

СТИПЕНДІЇ КОЛЕДЖУ ЄВРОПИ: ПІСЛЯДИПЛОМНА ОСВІТА

Можливість для випускників українських університетів продовжити освіту в провідному інституті європеїстики, де навчаються майбутні дипломати, міністри та чиновники європейських урядів. В програмі до вивчення пропонується одна з програм: Європейські економічні студії; Європейські міждисциплінарні студії; Студії з європейських міжнародних відносин та дипломатії; Європейські правові студії; Європейські політичні та адміністративні студії;  Трансатлантичні відносини.

До участі запрошуються випускники університетів, що мають дипломи магістра права, економіки, міжнародних відносин, політології або інших суміжних дисциплін. В рамках стипендії запрошуються студенти з понад 50  країн світу, а стипендія покриє витрати на навчання, проживання, харчування і подорожі. 

Кампуси коледжу знаходяться в Брюгге та Варшаві. Навчання розпочнеться у вересні 2022 року. Випускники отримають магістерські дипломи.

DEADLINE: 19 січня 2022 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

POLICY LEADER FELLOWSHIP

Стипендія Policy Leader Fellowship — це глобальна програма для активної молоді, що починають кар’єру, з усього світу з метою покращення навичок та отримання професійного досвіду через семінари, тренінги, сесії розвитку навичок, конференції та інші заходи.

Заявки приймаються зі всього світу, незалежно від національності, громадянство ЄС не потрібне, вікових обмежень немає. 

Стипендіати, які приїжджають до Флоренції на п’ять місяців повинні: презентувати результати своєї роботи перед спільнотою Школи транснаціонального управління (STG), а згодом і ширшою політичною аудиторією; випустити хоча б одну публікацію; сприяти навчальній програмі Школи та брати участь у семінарах та семінарах EUI з іншими зацікавленими сторонами. Очікується, що стипендіати, які залишаються на весь навчальний рік, працюватимуть над великими транснаціональними проектами, часто у співпраці з іншими організаціями.

Стипендії розраховані на п’ять або десять місяців з вересня 2022 р. по червень 2023 р. Стипендіати повинні проживати в районі Флоренції протягом терміну стипендії, щоб брати активну участь у діяльності EUI/STG та програми стипендій, участь онлайн/дистанційно не передбачається. 

Кожному заявнику передбачається грант 2500 євро/місяць, також можливі інші додаткові надбавки. 

DEADLINE: 25 січня 2022 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

INVESTIGATION GRANTS FOR ENVIRONMENTAL JOURNALISM IN EUROPE

Journalismfund.eu пропонує гранти для проведення журналістських розслідування на екологічну тематику, пов’язану з Європою, або на підтримку та стимулювання досліджень місцевих екологічних проблем та політики між двома чи більше регіонами чи містами. 

До участі запрошуються транскордонні команди професійних журналістів та/або інформаційних агентств для проведення розслідувань. Заявники мають бути професійними журналістами-фрілансами або новинними виданнями (повинні бути офіційно зареєстрованими принаймні за рік до гранту). 

Журналістські розслідування, опубліковані професійними ЗМІ в будь-якій формі, мають право на участь, незалежно від того, чи є вони друкованими, онлайновими, мовними чи міжмедійними. На грант підлягають усі журналістські кінцеві продукти: газетні та журнальні статті, радіо- та телевізійні документальні фільми та серіали, фоторепортажі та книги, подкасти та публіцистичні публіцистичні книги.

Загальна сума гранту на проект буде розподілена між усіма підтриманими розслідуваннями та складає близько 400 000 євро. Грант може покривати робочий час і витрати, такі як логістика, подорожі, страхування, доступ до юридичної підтримки, переклади, доступ до технологій та наборів даних тощо. Окрім фінансової підтримки, команди також можуть подати заявку на отримання менторства.

DEADLINE: 27 січня 2022 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

MEDIA FUTURES: ДЛЯ СТАРТАПІВ

Media Futures – це можливість реалізувати інноваційний проєкт, який допоможе людям осмислено споживати інформацію в інтернеті. Програма є частиною ініціативи Європейської комісії S+T+ARTS, що покликана посилювати співпрацю між наукою, технологіями та мистецтвом.

Media Futures профінансує ідею та впродовж півроку забезпечуватиме всебічну підтримку. 

Проєкт надає можливість отримати: до 30 000 євро на мистецький проєкт, до 65 000 євро на технологічний проєкт, до 120 000 євро на проєкт на стику цих напрямів; технічну і юридичну підтримку; знайомство з потенційними інвесторами; менторство і тренінги з пітчингу, соціальних інновацій, аналітики та візуалізації даних, залучення фінансування; промоцію проєкту на тематичних подіях та в спільнотах ЄС.

DEADLINE: 28 січня 2022 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

КІНОФЕСТИВАЛЬ “ЗДОРОВ’Я ДЛЯ ВСІХ”

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) організує другий фестиваль “Здоров’я для всіх” (Health for All Film Festival), присвячений темі здоров’я у всьому світі. До участі запрошуються незалежні кінематографісти, продюсерські компанії, НКО, студенти та школи кінематографії.

Приймаються документальні та художні фільми завдовжки 3-8 хвилин, короткі відео, зняті для соціальних медіа, та анімаційні фільми завдовжки 1-5 хвилин. Фільми приймаються у трьох категоріях: загальне висвітлення питань охорони здоров’я, надзвичайні ситуації в галузі охорони здоров’я та покращення здоров’я та добробуту.

Приз за перше місце в кожній категорії – 10 000 дол. США, буде присуджено також три спеціальні призи розміром у 5 000 дол.

DEADLINE: 30 січня 2022 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

ПРЕМІЯ ХІЛМАН В СФЕРІ РОЗСЛІДУВАЛЬНОЇ ЖУРНАЛІСТИКИ

Фонд Сідні Хіллмана (Sidney Hillman Foundation) вручить премію Хіллман за журналістські розслідування, що служать загальному благу.

Взяти участь можуть журналісти та фотографи зі всього світу, проте їхні роботи повинні бути доступні для аудиторії в США.

Роботи приймаються у таких категоріях: книга; матеріал або серія матеріалів, розміщених у друкованих чи онлайн-газетах; матеріал або серія матеріалів, розміщених у друкованих чи онлайн-журналах; матеріал або серія матеріалів, що вийшли в ефір на радіо або телебаченні (матеріали завдовжки не менше ніж 20 хв.); онлайн/мультимедіа-публікації; коментарі та аналітика.

Головний приз складає 5 000 дол. США, також переможці отримають оплачену поїздку до Нью-Йорка для участі в церемонії нагородження.

DEADLINE: 30 січня 2022 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

СТИПЕНДІАЛЬНА ПРОГРАМА В ГАЛУЗІ ЕКОНОМІЧНОЇ ТА ДІЛОВОЇ ЖУРНАЛІСТИКИ

Вища школа журналістики Колумбійського університету приймає заявки на участь у стипендіальній програмі Knight-Bagehot у галузі економічної та ділової журналістики. Мета стипендії – допомогти журналістам краще розумітися на темах бізнесу, економіки та фінансів.

До участі запрошуються журналісти всього світу, які пишуть про бізнес та економіку та мають принаймні чотири роки досвіду роботи. 

Стипендіати можуть вибрати один з двох академічних напрямків та отримати сертифікат у галузі економічної та бізнес-журналістики або ступінь магістра у галузі журналістики. Крім того, вони братимуть участь у семінарах та ділових вечерях з членами правління корпорацій, економістами та вченими, а також відвідуватимуть брифінги та здійснюватимуть поїздки до медіакомпаній та фінансових організацій Нью-Йорка.

Програма проходить протягом навчального року – з серпня до травня – та приймає до десяти стипендіатів щороку. Стипендіати отримують можливість безкоштовного навчання плюс стипендію покриття витрат на проживання. Програма пропонує проживання на території університету.

DEADLINE: 31 січня 2022 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

КОНКУРС НА ЖУРНАЛІСТСЬКЕ РОЗСЛІДУВАННЯ

Некомерційна організація TRACE International, діяльність якої присвячена боротьбі з хабарництвом та підкупом, організовує конкурс на найкраще журналістське розслідування випадків підкупу у сфері комерції. Мета конкурсу – сприяти прозорості у бізнес-спільноті.

До участі запрошуються журналісти друкованих, мовних та онлайн-медіа – автори матеріалів про хабарництво. Приймаються роботи, опубліковані або випущені в ефір у 2021 р., що розповідають про випадки порушення закону, а також діяльність, що призводить до значних конфліктів інтересів та протиправних дій. 

Буде обрано одного або двох переможців, кожен з яких отримає грошовий приз розміром у 10 000 дол. США та оплачену поїздку на організовану TRACE International конференцію, також буде передбачаються дві заохочувальні премії розміром 1 000 дол. США.

DEADLINE: 31 січня 2022 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

LOGAN SCIENCE JOURNALISM PROGRAM

Програма для наукових журналістів Logan Science Journalism Program у Лабораторії морської біології університету Чикаго організовує два інтенсивні семінари для журналістів, які бажають познайомитися з основами проведення біомедичних та екологічних досліджень у Вудс-Холі, штат Массачусетс.

До участі запрошуються журналісти, що спеціалізуються на висвітленні тем науки та екології та мають як мінімум три роки досвіду роботи. На курс, присвячений біомедичним дослідженням, запрошуються наукові та медичні журналісти, а на курс з екології – журналісти, які висвітлюють теми екології.

Стипендія покриває плату за навчання, проживання, харчування та витрати на подорож. Програма проходитиме з 31 травня до 10 червня 2022 р. 

DEADLINE: 31 січня 2022 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

CROSS-CULTURE PROGRAMME

Програма CrossCulture (CCP) щорічно фінансує близько 120 професіоналів і залучених волонтерів з 46 країн. Протягом двох-трьох місяців перебування у приймаючих організаціях у Німеччині чи країнах-партнерах CCP учасники поглиблюють свій досвід, встановлюють нові контакти та набувають міжкультурних навичок, а приймаючі організації  – досвід, регіональні знання, розширюють мережу. 

Стипендії надаються в наступних напрямках: політика і суспільство, медіа та культура, права людини і мир, сталий розвиток. 

Взяти участь можуть: особи, яким на момент подачі заявки виповнилось 23 р., принаймні два роки підтвердженого професійного досвіду або волонтерської роботи в організації громадянського суспільства в країні походження, гарне володіння письмовою та розмовною англійською, заявник має гарне здоров’я для тривалого перебування за кордоном.

У 2022 р. можливі як цифрові  стипендії, так і на місцях. За умови фінансування з боку Федерального міністерства закордонних справ Німеччини та на основі їх особистої ситуації та вимог щодо в’їзду до COVID-19 учасники можуть вибрати один із цих двох варіантів.

Покриваються такі витрати для учасників з-за кордону: щомісячна стипендія у розмірі 550 євро плюс покриття витрат на авіапереліт туди й назад, проживання, місячний квиток на громадський транспорт у межах міста проживання громадянина, медичне страхування, відшкодування будь-яких візових зборів.

DEADLINE: 31 січня 2022 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

ГРАНТИ НА ЖУРНАЛІСТСЬКІ РОЗСЛІДУВАННЯ ВІД FIJ

Фонд розслідувальної журналістики оголошує конкурс на отримання грантів з метою підтримки розслідувальних проектів, присвячених темам корупції та зловживання владою у державному та приватному секторах.

На гранти можуть претендувати американські журналісти або міжнародні журналісти, чиї розслідування стосуються США, включаючи теми, пов’язані з американськими громадянами, урядом або бізнес-організаціями. Матеріали мають бути опубліковані англійською мовою.

FIJ також запустив дві нові грантові ініціативи: програма швидких грантів на роботу над історіями, про які потрібно розповісти якнайшвидше, та додаткові гранти для термінових публікацій матеріалів, написаних слідами проведених розслідувань.

Максимальна сума гранту – 10000 дол. США. Гроші розраховані на покриття таких витрат, як оплата поїздок, збирання документів та оренда обладнання. Половина суми виплачується після затвердження заявки, друга половина – після завершення розслідування.

DEADLINE: 31 січня 2022 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

КОНКУРС ГРАНТІВ FREEDOM HOUSE

Freedom House оголошує конкурс грантів для громадських організацій та ініціатив з усіх регіонів України, які працюють на перетині сфери мистецтв та прав людини, для втілення проєктів, направлених на підтримку та захист свободи художнього самовираження, прав митців та свободи слова в Україні.

Заохочуються проекти спрямовані на: розбудову співпраці між правозахисниками та митцями задля просування цінностей захисту прав людини та свободи вираження поглядів; розробку та адвокацію нових інструментів та механізмів для захисту свободи художнього самовираження в Україні; напрацювання змін до чинних політик у сфері мистецтва та свободи вираження поглядів, направлених на покращення процедур та процесів прийняття рішень владою; дослідження випадків порушення прав митців та цензури у музеях, університетах та інших установах, які отримують фінансування за рахунок бюджетних коштів; дослідження випадків політичного тиску на мистецьке середовище, зумовленого російською агресією та збройним конфліктом в Україні. 

Планується підтримати чотири ініціативи. Сума кожного гранту не має перевищувати 16 000 дол. США. Також буде надана необхідна технічна підтримка відповідно до потреб, з метою зміцнення організаційної спроможності та управлінського потенціалу організацій-переможців конкурсу.  

Орієнтовний початок проєктної діяльності – 1 квітня 2022 р., проєкти мають бути розраховані на термін від 6-ти до 12-ти місяців.

DEADLINE: 31 січня 2022 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

Leave a Reply

Your email address will not be published.