ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA, організований Українською Гельсінською спілкою з прав людини. До участі в конкурсних програмах допускаються неігрові фільми, створені в 2020-2022 рр.
Конкурсна програма включає дві міжнародні категорії: DOCU/WORLD – для фільмів довжиною понад 30 хв., DOCU/SHORT (фільми тривалістю не більше 30 хв.) і національний конкурс Docu/Україна. Фестиваль відбудеться в м. Києві з 25 березня по 3 квітня 2022 р.
Переможці конкурсу в цих категоріях отримають грошові призи в розмірі $1000.
DEADLINEs: 19 листопада 2021 р., 1 грудня 2021 р.
Всесвітня організація інтелектуальної власності (ВОІВ) запрошує взяти участь у 2-річній програмі Young Experts Program (YEP). Програма спрямована на підготовку лідерів та експертів в інноваційних та креативних екосистемах країн та регіонів, що наразі активно розвиваються та реформуються. YEP включатиме навчальний та практичний блоки, менторство експерта для кожного учасника, можливості спілкування з вищим та старшим керівництвом ВОІВ.
До участі запрошуються кандидата у віці до 35 років, що безперешкодно можуть взяти участь у програмі протягом 2022-2023 рр., бажано не менше 2 років досвіду роботи в сфері інтелектуальної власності. Учасники отримають щомісячну стипендію у розмірі 5000 швейцарських франків, медичне страхування та страхування від нещасних випадків протягом програми.
DEADLINE: 19 листопада 2021 р.
СТОРІМЕЙКЕР: ШКОЛА ГРОМАДЯНСЬКОЇ ЖУРНАЛІСТИКИ
“СторіМейкер: Школа громадянської журналістики” оголошує конкурс на найкращу статтю, відеосюжет, блог про волонтерські ініціативи та громадські організації, а також їхніх найяскравіших представників, що зробили значний внесок у збереження національної єдності, незважаючи на руйнівні тенденції пандемії COVID-19.
Мета конкурсу – пошук та підтримка талановитих журналістів, блогерів, письменників, – тих, для кого особистісний розвиток корелюється з умінням неупереджено працювати з фактами, об’єктивно подавати контент і грамотно працювати в журналістиці. До участі запрошуються громадянські журналісти, волонтери, блогери та представники громадських організацій, які мають що сказати на цю тему.
Найкращі роботи будуть опубліковані в провідних медіях України, а їх автори отримають можливість пройти там стажування.
DEADLINE: 20 листопада 2021 р.
The Environmental Reporting Collective пропонує гранти на навчання для журналістів та редакцій для організації індивідуальних навчальних програм. Грантоотримувачі повинні самостійно організувати навчання за допомогою основної команди ERC. До участі запрошуються новинні організації, постачальники тренінгів та організації, пов’язані з журналістикою з усього світу. В рамках конкурсу пропонується три гранти на на загальну суму 2500 дол. США кожен.
DEADLINE: 20 листопада 2021 р.
Міжнародний конкурс New Media Writing Prize (NMWP) запрошує до участі студентів, професіоналів, художників, письменників, розробників, дизайнерів та інших осіб, без будь-яких обмежень зі всього світу. Подати до конкурсу можна коротке оповідання, роман, вірш, оповідання, документальний фільм або трансмедійний твір із використанням слів, зображень, фільмів чи анімації з взаємодією з аудиторією про нові медіа.
У премії чотири категорії: для журналістів, студентів, діджитад та за результатами публічного голосування. Сума винагороди варіюється від £500 до £1000.
DEADLINE: 26 листопада 2021 р.
СТАЖУВАННЯ DEUTSCHE WELLE (DW) ДЛЯ ЖУРНАЛІСТІВ
Стажування DW є однією з найпрестижніших програм підготовки журналістів у Німеччині та за її межами. До участі запрошуються кандидати, що мають вищу освіту та, початковий журналістський досвід зі знанням англійської, німецької мови.
В рамках стажування учасники матимуть можливість розробити та реалізувати власні інноваційні проекти з контентом. Стажисти DW працевлаштування в різних редакційних відділах DW у Бонні та Берліні, а також в одному закордонних бюро в Брюсселі, Вашингтоні чи Москві, отримують заробітну плату, практичний досвід роботи на телебаченні, онлайн та радіо за допомогою комбінації практичних навчальних блоків та розміщення в редакції.
DEADLINE: 29 листопада 2021 р.
Стипендії DAAD надаються випускникам бакалаврату в галузі образотворчого мистецтва, кіно, дизайну та візуальних комунікацій на продовження освіти в німецькому університеті. Для отримання стипендії необхідно вступити до магістратури, аспірантури або ж пройти додатковий курс без отримання ступеня. Магістерські та післядипломні програми можуть тривати від 10 до 24 місяців, додаткові курси — один академічний рік.
Програма забезпечить: щомісячну стипендію розміром 861 євро; відшкодування витрат на дорогу до Німеччини й назад; страхування та навчальні матеріали. Стипендія буде надана 1 жовтня 2022 року, а мовні курси можете пройти раніше.
DEADLINE: 30 листопада 2021 р.
Журнал Smithsonian приймає заявки на щорічний конкурс фотографії. Взяти участь у конкурсі можуть як професіонали, так і початківці зі всього світу.
Учасники можуть представити до 15 фотографій у кожну із шести категорій: “Світ природи”, “Подорожі”, “Американські враження”, “Люди”, “Опрацьовані фотографії” та “Фотографії, зроблені мобільними телефонами”.
Головний приз конкурсу – 2500 дол. США. Переможці в кожній категорії, включаючи переможця на вибір аудиторії, отримають по 500 дол. США.
DEADLINE: 30 листопада 2021 р.
РЕЗИДЕНЦІЯ AKADEMIE SCHLOSS SOLITUDE
Резиденція Akademie Schloss Solitude – це можливість взяти участь у одній з найвідоміших європейських резиденцій для молодих митців, дослідників та культурних менеджерів.
Учасники матимуть можливість переїхати до Німеччини, м. Штутгарт на 6, 9 чи 12 місяців, щоб реалізувати свій проект в одній із сфер: візуальне мистецтво та медіа; музика та перформативне мистецтво; діджитал; архітектура та дизайн; мова та література; освіта та медіація; гуманітарні, соціальні, природничі, економічні науки.
Відібраним кандидатам буде надано: щомісячна стипендія розміром 1200 євро; проживання та робочий простір; квитки до Німеччини й назад, а також компенсацію витрат на перевезення матеріалів, інструментів і книг; кошти на матеріали і реалізацію проєкт; медичне страхування.
DEADLINE: 30 листопада 2021 р.
РЕГІОНАЛЬНИЙ КОНКУРС ДЛЯ ЖУРНАЛІСТІВ, ВЛОГЕРІВ ТА БЛОГЕРІВ
Проєкт “EU4Youth – розкриття потенціалу молодих соціальних підприємців у Молдові та Україні” (EUnlocking) оголосив регіональний конкурс для журналістів, влогерів і блогерів з Республіки Молдова та України. Тема конкурсу – «Соціальне підприємництво – співпраця без кордонів».
Кандидати можуть подати статтю, відеоматеріал, запис у блозі, подкаст, влог, відео, ток-шоу або будь-який інший мультимедійний контент, присвячений історії підприємців, які зміцнюють співпрацю між двома країнами та/або з іншою країною ЄС, а також здійснюють позитивний вплив на суспільство та/або навколишнє середовище. Матеріали (максимум 2 роботи румунською, українською, російською або англійською мовою) повинні бути опублікованими/вийти в ефір/розміщеними в соцмережах у період з 1 жовтня до 30 листопада 2021 року.
Загалом передбачено 9 призів у трьох категоріях: відео, аудіо/подкасти та письмові роботи. Грошовий приз за перше місце становить 700 євро, друге – 400 євро й третє – 200 євро.
DEADLINE: 30 листопада 2021 р.
TINY FOUNDATION FELLOWSHIPS FOR INVESTIGATIVE JOURNALISM
Tiny Foundation пропонує стипендії в сфері журналістських розслідувань. До участі запрошуються як досвідчені журналісти, так і початків, фрілансери чи працевлаштовані, які зацікавлені глибше вивчити роль зловживань в сфері технологій, кіберполітиці, дослідити безвідповідальність та безпідзвітність компаній в технологічних сферах, а також відповідальність держави в такому випадку.
Сума стипендії становить від 5000 до 20 000 дол. в залежності від того, чи це готовий проект, який потребує просування чи матеріал, який потребує додаткового дослідження.
DEADLINE: 30 листопада 2021 р.
DIGITAL LABS: АРТКРИТИКИ ТА ДОСЛІДНИКИ
Онлайн-лабораторія створює інтерактивний простір з експертами з ЄС, США та України, де учасники дізнаються, що таке арткритика. Взяти участь можуть повнолітні громадяни України, що понад три роки працюють у сфері культурі, знають англійську мову та мають ідею критичного тексту або дослідження.
Онлайн-лабораторія пройде у березні 2022 року й триватиме два тижні. Перший тиждень — короткі лекції та дискусії, другий – менторські консультації, робота над текстами. За результатами лабораторії та під керівництвом менторів, кожен учасник матиме можливість підготовати власний опис дослідження або критичний текст, який візьме участь у конкурсі з призом в 500 євро.
DEADLINE: 30 листопада 2021 р.
КОНКУРС ЖУРНАЛІСТСЬКИХ РОЗСЛІДУВАНЬ ДЛЯ СТУДЕНТІВ
Чеська громадська організація Асоціація з міжнародних питань спільно з Texty.org.ua та Інтерньюз-Україна оголошує конкурс журналістських розслідувань для студентів-журналістів. Участь у конкурсі можуть взяти студенти факультетів та кафедр журналістики закладів вищої освіти України.
На конкурс подається оригінальне журналістське розслідування, яке було створено для цього конкурсу. Журналістське розслідування повинно розкривати регіональну проблематику й актуальну суспільно важливу тему. У роботі над журналістським розслідуванням автори повинні спиратися на методи журналістики даних, метод фактчекінгу, відкриті дані з державних реєстрів, кадастрів (напр., реєстр судових рішень, реєстр нерухомого майна тощо). Три переможці конкурсу отримаються планшет та відповідні дипломи.
DEADLINE: 30 листопада 2021 р.
Leave a Reply