Дайджест УМБШ, II пол. грудня 2021

Share it

ГРАНТИ МЕМОРІАЛЬНОГО ФОНДУ КІМ ВОЛЛ

Міжнародний фонд жінок, які працюють у ЗМІ (IWMF) приймає заявки на гранти Меморіального фонду Кім Волл, заснованого на згадку про шведську журналісту, яка розкривала важливі, недостатньо відомі історії з різних куточків світу.

До участі у конкурсі на отримання гранту запрошуються журналістки (включаючи людей з небінарною гендерною ідентичністю) зі всього світу, які працюють в сфері журналістики не менше трьох років. 

Фонд вручить два гранти розміром 5 000 дол. США кожен, також переможницям буде надано консультаційну підтримку. Витрати гранту повинні спрямовуватись на оплату пов’язаних із журналістським проектом витрат, включаючи поїздки (перельоти, наземний транспорт, оплату роботи водіїв), логістику, вартість віз та оплату роботи фіксерів або перекладачів.

DEADLINE: 16 грудня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

МАЙСТЕР-КЛАСИ THE SOLUTION HACKS FOR JOURNALISTS

The Solution Hack for Journalists — це серія майстер-класів для редакторів, журналістів та репортерів, щоб поглибити їхнє розуміння проблем сучасної економіки та визначити рішення, які дають змогу внести системні зміни. Організатори: The Lookout Station (EFI), науково-медіа-ініціатива Європейського лісового інституту, у співпраці з Trase та за підтримки Стокгольмського екологічного інституту та Global Canopy.

До участі запрошуються редактори, журналісти та продюсери, які висвітлюють екологію, науку, стійкість, економіку, бізнес, містобудування, спосіб життя та споживчі товари. Учасники досліджуватимуть, які рішення потрібні, глибше заглиблюючись у проблемні області, а також про роль ЗМІ у сприянні змінам систем разом із іншими журналістами-однодумцями з усього світу.

Буде відібрано до 20 редакторів, журналістів і продюсерів для участі в трьох Hack (2,5 години на Hack). Майстер-класи пройдуть онлайн 31 січня, 4 та 8 лютого 2022 року приділить увагу ролі фінансів у зупиненні вирубки лісів.

DEADLINE: 17 грудня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

ВЕБІНАР ВІД ПРОЕКТУ З МЕДІАГРАМОТНОСТІ ARTIFAKE

ГО «Інтерньюз-Україна» відкриває набір учасників на вебінар від міжнародного проєкту з медіаграмотності ARTIFAKE. Учасники вебінару пройдуть 3-годинний інтенсив з основ медіаграмотності та ролі мистецтва у її популяризації. До участі запрошуються стріт-арт митці, які хочуть розвивати критичне мислення та медіаграмотність серед українців.

Основними темами вебінару стануть: стратегії інтеграції медіаграмотності та мистецтва; критичний аналіз творів мистецтва; фотографію як альтернативний медіум для стріт-арту та інструмент суспільних змін; вплив на масову авдиторію в часи перенасичення візуальними образами; візуальні інструменти стріт-арту в контексті медіаграмотності; залучення громади та мешканців до створення громадських просторів.  Після навчання художники зможуть розробити артконцепції на тему медіаграмотності та взяти участь у конкурсі ескізів. Переможці отримають стипендію для реалізації власних ідей на Півдні та Сході України.

Вебінар відбудеться у вівторок, 21 грудня об 11:00, на платформі ZOOM.

DEADLINE: 20 грудня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

ГРАНТИ ДЛЯ НЕЗАЛЕЖНИХ ЖУРНАЛІСТІВ ТА МЕДІАОРГАНІЗАЦІЙ

Національний фонд на підтримку демократії (NED) приймає заявки на гранти на підтримку проектів, які мають на меті зміцнення демократії та демократичних інститутів. NED зацікавлений у проектах, спрямованих на сприяння та захист прав людини та верховенства закону, підтримку свободи інформації та незалежних ЗМІ, а також сприяння підзвітності та прозорості.

До участі запрошуються неурядові організації, включаючи незалежні ЗМІ по всьому світу, незалежні медіаорганізації, громадські групи та асоціації зі всього світу, незалежно від політичного режиму. 

Суми грантів варіюються залежно від масштабу та сфери дії проектів. Середній грант розрахований на 12 місяців і становить близько 50 000 дол. США. 

DEADLINE: 21 грудня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

SERIES MANIA: ПРОГРАМА ДЛЯ СЦЕНАРИСТІВ ПОЧАТКІВЦІВ

Series Mania – це можливість представити проєкт на найбільшому у Європі фестивалі, присвяченому ТВ серіалам.  Програма для сценаристів включає воркшопи, круглі столи та особисті зустрічі з досвідченими сценаристами та міжнародними експертами, також проекти учасників програми візьмуть участь у пітчингах перед ключовими гравцями індустрії. Окрім того, учасникам буде забезпечено помешкання у Лілі на час програми та акредитацію на фестиваль Series Mania. 

До участі в програмі запрошуються сценаристи, які: здійснили принаймні один проєкт (ТВ або вебсеріал, короткометражку або повний метр); мають готову до пітчингу ідею сценарію телевізійного серіалу; ще не мають домовленостей з продюсером або телекомпанією щодо нового проєкту; вільно володіють англійською мовою. Заявку можна подати як індивідуально, так і у складі творчого дуету. 

Програма відбудеться з 18 по 24 березня 2022.  

DEADLINE: 21 грудня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

СТИПЕНДІЇ ВІД ФОНДУ ОБАМИ

Колумбійський університет приймає заявки на участь у стипендіальній програмі Фонду Обами 2022-2023. Учасники можуть вибрати до чотирьох курсів у Колумбійському університеті. До участі запрошуються молоді лідери всього світу, які зробили значний внесок у розвиток своєї галузі. 

Учасники проведуть академічний рік – з серпня по травень – програмі-зануренні, розробленій університетом спільно з Фондом Обами, що об’єднує академічне та практичне навчання. Програма зазвичай проходить у Нью-Йорку, але через пандемію COVID-19 також є можливість взяти у ній участь віддалено.

Організатори покривають витрати на переліт, проживання, вартість навчання, медичного та стоматологічного страхування та страхування життя, а також виплатять стипендію. 

DEADLINE: 22 грудня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

КОНКУРС ДЛЯ ЖУРНАЛІСТІВ НА РОЗСЛІДУВАННЯ

Аналітичний центр World Experience for Georgia (WEG) у партнерстві з DiXi Group оголошують конкурс для журналістів у рамках проєкту «Розслідувальна журналістика для енергетичної безпеки».  Мета конкурсу – заохотити журналістів моніторити енергетичний сектор та підвищити обізнаність щодо найважливіших проблем енергетичної галузі на окупованих територіях.

До участі запрошуються журналісти-розслідувачі або журналісти, які зацікавлені чи вже працюють над питаннями енергетичної безпеки Грузії, Молдови та України. У конкурсі приймаються статті, радіо- або телепередачі, що охоплюють два тематичні блоки – енергетика та окуповані території. Експерти WEG готові надати консультаційну допомогу під час підготовки конкурсного матеріалу, також буде організовано онлайн-тренінг.

За результатами конкурсу буде обрано по 3 переможні матеріали з кожної країни (України, Грузії та Молдови), автори яких отримають по 1000 євро з призового фонду. 

DEADLINE: 25 грудня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

КОНКУРС НА ПРОГРАМУ CREATIVE PRODUCERS

Creative Producers – це можливість професійного розвитку для креативних продюсерів(-ок) із України, Вірменії, Грузії, Казахстану, Узбекистану, Туреччини та Західних Балканів.

Програма має на меті розвиток навичок і можливостей, побудову нових мереж і підтримку копродукцій. Вона створена для того, щоб розвивати професію креативного продюсування й передових мистецьких напрацювань у залучених країнах і Великій Британії. Програма надаватиме підтримку новим ідеям й розбудові проєктів, команд і креативних економік для реалізації більш амбіційних і сміливих творчих ініціатив.

До участі запрошуються молоді продюсери(ки)ів з усіх галузей та дисциплін у культурних і креативних індустріях. Участь можуть взяти представники різних жанрів і трендів: арт-менеджери й адміністратори культурних просторів, митці, куратори, організатори фестивалів, театральні критики й драматурги, режисери, танцівники, музиканти та інші з досвідом організації культурних проєктів і бажанням розвивати свої професійні навички в креативному продюсуванні. 

Програма включатиме: 2 тижневий цикл онлайн-занять для розробки креативних ідей і проєктів, чіткої комунікації їхньої суті, пропрацювання питань їхнього практичного втілення – де, коли і як вони відбуватимуться, і для кого. А також часткову фінансову підтримку й менторство обраним ідеям проектів на впровадження й подальшу розробку.

DEADLINE: 26 грудня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

EYEWITNESS PHOTOJOURNALISM GRANT

Пулітцерівський центр та Diversify Photo запустили грантову програму Eyewitness Photojournalism Grant. Метою програми є підтримка журналістів, що працюють з візуальними матеріалами або ж створюють їх для висвітлення маловідомих регіональних та місцевих історій. До участі запрошуються фотожурналісти-фрілансери зі  всього світу. 

Можливі теми включають: жорстокість з боку поліції, вплив COVID-19 на вразливі спільноти, відсутність продовольчої безпеки, опіоїдна криза, зміна клімату, екологічна справедливість, гендерна рівність, права людини та ін.

Розмір грантів в рамках програми становить 2500 дол. США.

DEADLINE: 31 грудня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

СТИПЕНДІЇ НА НАВЧАННЯ БІЗНЕС-ЖУРНАЛІСТИКИ

Школа журналістики та комунікацій Університету Цінхуа, Китай пропонує навчання за магістерською програмою у галузі глобальної бізнес-журналістики. Мета програми – навчати журналістів нового покоління, які допоможуть громадськості розумітися на складних питаннях глобальної економіки. Програма організована спільно Університетом Цинхуа, Міжнародним центром для журналістів (ICFJ) та Bloomberg News, розрахована на два роки та викладається англійською мовою.

До участі приймаються заявки від журналістів зі всього світу. 

DEADLINE: 31 грудня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

ФЕСТИВАЛЬ ІГРОВОГО ТА ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО GOEAST

Фестиваль goEast, проект Німецького кіноінституту, пройде з 19 по 25 квітня 2022 р. у Вісбадені, Німеччина.

До участі запрошуються – творці повнометражних ігрових та документальних фільмів з країн Центральної та Східної Європи: Албанії, Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Боснії та Герцеговини, Болгарії, Хорватії, Чеської Республіки, Естонії, Грузії, Угорщини, Казахстану, Косово, Киргизстану, Латвії, Литви, , Молдови, Чорногорії, Польщі, Румунії, Росії, Сербії, Словаччини, Словенії, Таджикистану, Туркменістану, України, Узбекистану.

На конкурс приймаються художні та документальні фільми (тривалістю не менше 60 хвилин), створені у країнах Центральної та Східної Європи у 2021–2022 рр. Приймаються фільми мовою оригіналу, із субтитрами англійською мовою.

За результатами конкурсу присуджуються призи розміром від 4000 до 10000 євро.

DEADLINE: 31 грудня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

КОНКУРС РЕПОРТАЖУ ДЛЯ ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ ІМ. М. РОВІЦЬКОГО

Мета конкурсу – вести облік долі людей польського походження, які проживають і діють на території сучасної України. Тема конкурсу – розповідь про членів сім’ї. До участі запрошуються діти та підлітки (до 18 р.).

В конкурс приймаються письмові, аудіо чи відео матеріали, створені на основі розповідей очевидців про життя польського населення для їх збереження та передачі наступним поколінням. Роботи або їх фрагменти будуть представлені в Інтернеті та в журналах польської діаспори.

DEADLINE: 31 грудня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

Leave a Reply

Your email address will not be published.