Дайджест УМБШ, І пол. вересня 2021

Share it

EFFIE AWARDS UKRAINE

Національна премія Effie Awards Ukraine – є частиною головної міжнародної нагороди за досягнення в маркетингових комунікаціях Effie Worldwide. До конкурсної програми сезону 2021 запрошуються проєкти, які були реалізовані на території України з 1 січня 2020 по 1 листопада 2021.

По результатам Effie Awards Ukraine складаються рейтинги ефективності, які ранжують агентства та компанії відповідно до ефективності реалізованих ними проектів. Рейтинг включає всі агентства і компанії, які посіли призові місця і увійшли в шорт-лист премії Effie Awards Ukraine, а місця в рейтингу розподіляються відповідно до кількості балів, набраних учасниками на конкурсі Effie Awards Ukraine. Рейтинги ефективності Effie Awards Ukraine є частиною глобального індексу ефективності Effie Index.

DEADLINEs: 1 вересня 2021 р., 1 жовтня 2021 р., 20 жовтня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

КОНКУРС “КУЛЬТУРА. СПІЛЬНОТА” В РАМКАХ ПРОЕКТУ EU4USOCIETY

Конкурс проводиться міжнародним фондом “Відродження” в рамках проекту “EU4USociety” у співпраці ЄС з метою надати додаткову підтримку ініціативам та проєктам у сфері культури, які здатні залучати кошти від громадян шляхом краудфандінгу.

До участі запрошуються громадські організації, спілки, асоціації, товариства та інші об’єднання, зареєстровані відповідно до українського законодавства як неприбуткові або благодійні організації у будь-якому регіоні України. Максимальна сума, яку Фонд дофінансовуватиме у межах цієї ініціативи, становить 200000 грн.

DEADLINEs: 1 вересня 2021 р., 1 листопада 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

КОНКУРС “КРАУДФАНДІНГ ДЛЯ МЕДІА” В РАМКАХ ПРОЕКТУ EU4USOCIETY

Конкурс проводиться міжнародним фондом “Відродження” в рамках проекту “EU4USociety” у співпраці ЄС з метою зміцнення практики фінансування значущих суспільних ініціатив шляхом краудфандінгу – залучення коштів від громадян. Конкурс спрямований на зміцнення зв’язків ЗМІ з їхніми аудиторіями, формування навколо медіа сталих спільнот.   

До участі запрошуються громадські організації, спілки, асоціації, товариства та інші об’єднання, зареєстровані відповідно до українського законодавства як неприбуткові або благодійні організації у будь-якому регіоні України. 

Максимальна сума, яку Фонд дофінансовуватиме у межах цієї ініціативи, становить 200000 гривень. Кошти гранту від Фонду може бути спрямовано як на виробництво контенту, так і на розвиток медіа, зміцнення його як організації (формування стратегії розвитку, маркетингові дослідження, налагодження бізнес-процесів тощо).

DEADLINEs: 1 вересня 2021 р., 1 листопада 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

АКАДЕМІЯ КУЛЬТУРНОГО ЛІДЕРА: ОНЛАЙН НЕТВОРКІНГОВА ПОДОРОЖ ДО ТЮРИНГІЇ 

В рамках Академії культурного лідера 21-24 вересня 2021 р. відбудеться онлайн нетворкінгова подорож до однієї з федеральних земель Німеччини — Тюрингії. 

Учасники матимуть можливість познайомитись з менеджерами та управлінцями, що втілюють якісні культурні проєкти у невеликих містах та з мінімальними ресурсами. Зокрема, які інструменти, структура та процедури місцевих установ. 

Захід включатиме лекції та воркшопи 16 німецьких менеджерів культури: міністрів, урядовців управлінь культури та туризму, працівників незалежних ініціатив, освітніх проєктів та театрів з усієї Тюрингії. Окрім того, надаватиметься додаткова стипендія. 

DEADLINE: 2 вересня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КИНО О ПРАВАХ ЧЕЛОВЕКА

Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA, організований Українською Гельсінською спілкою з прав людини. Фестиваль відбудеться в м. Києві з 25 березня по 3 квітня 2022 р. До участі в конкурсних програмах допускаються неігрові фільми, створені в 2020-2022 рр. 

Конкурсна програма включає дві міжнародні категорії: DOCU/WORLD – для фільмів довжиною понад 30 хв., DOCU/SHORT (фільми тривалістю не більше 30 хв.) і національний конкурс Docu/Україна. Переможці конкурсу в цих категоріях отримають грошові призи в розмірі $1000. 

DEADLINEs: 3 вересня 2021 р., 19 листопада 2021 р., 1 грудня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

YOUNG FOUNDERS PROGRAMME

Програма об’єднує лідерів з усього світу, що хочуть досягти значних результатів у бізнесі в країнах, що розиваються. В рамках програми пропонується цільова підтримка для масштабування підприємств молодих лідерів та розвитку їх лідерських навичок.

Учасники отримають менторство, навчання, експертні сесії та нетворкінг з  професіоналами та експертами з різних сфер. Young Founders Programme передбачає Cтипендію на 6 місяців дистанційного навчання у видатних молодих підприємців з ринків, які розвиваються. Також передбачається можливість участі у 5-денній конференції в м.Берлін, Німеччина для найуспішніших учасників.

DEADLINE: 3 вересня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

ШКОЛА ЕКОНОМІЧНОЇ ЖУРНАЛІСТИКИ

“Школа економічної журналістики” від Deutsche Welle та “Української правди”. В рамках школи учасники навчатимуться писати про бізнес та олігархів, зрозуміють тонкощі взаємодії уряду та Національного банку, проводитимуть журналістські експерименти, визначатимуть портрет своєї аудиторії та її потреби, працюватимуть з базами даних, візуалізацією та багато іншого.

Курс складається з чотирьох модулів, один модуль на місяць. Курс розпочнеться в середині вересня і триватиме до кінця грудня.

DEADLINE: 5 вересня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

ECOWAY

Програма EcoWay проводиться громадською організацією NESEHNUTI для тих, хто має намір привернути увагу до екологічних проблем та опанувати методи візуального сторітелінгу. До участі запрошуються професійні відеографи, активісти та незалежні журналісти, пов’язані з діяльністю екологічних організацій чи мати досвід в екологічному активізмі.

EcoWay включатиме 7 інтерактивних вебінарів, індивідуальні онлайн-консультації з менторами та самостійну роботу учасників. Основний акцент буде зроблено на зйомці Caption видео (формат короткого відео для розміщення в соціальних мережах, що включає відео, звук, титри та субтитри).

DEADLINE: 5 вересня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

MEZHYHIRYAFEST

4-5 вересня в с. Нові Петрівці, резиденція Межигір’я відбудеться MezhyhiryaFest – головний фестиваль розслідувальної журналістики в Східній Європі.  Захід об’єднує українських та міжнародних журналістів, активістів у сфері боротьби з корупцією, політиків та експертів в сфері ЗМІ. Основна мета – обмін досвідом, обговорення нагальних проблем, створення нових партнерських мереж та розвиток співпраці.

Цьогорічна тема фестивалю “Диктатура Технологій”, в рамках якої розглянуть методи використання технологій для покращення та якості розслідувань за допомогою AI, нових технологій. Традиційно фестиваль розділено на 2 потоки, а також в рамках заходу представлять переможців Національного конкурсу журналістських розслідувань.

ДЕТАЛЬНІШЕ

ТРЕНІНГ “ЯК ДІЗНАТИСЯ, ЩО ВАМИ МАНІПУЛЮЮТЬ”

Тренінг «Як дізнатися, що вами маніпулюють», метою якого є  допомогти учасникам та учасницям стати лідерами просування медіаграмотності та сприяти створенню місцевих тематичних клубів. П’ятеро найуспішніших учасників/учасниць тренінгу отримають можливість провести пілотні заходи в своїх громадах.

Під час тренінгу учасники дізнаються основні правила з медіаграмотності,як визначати маніпуляційну інформацію та уникати її, техніки з перевірки інформації, критерії довіри та недовіри до інформації, пророблять практичні вправи для подальших власних тренінгів.

До участі запрошуються місцеві громадські активісти, журналісти та медіа експертів з регіонів України, що мають досвід роботи на місцях, у регіоні, зокрема в ОТГ, мати досвід роботи в інформаційній сфері у сфері медіаграмотності та протидії інформаційним маніпуляціям і дезінформації, розуміти інформаційний простір регіону.

DEADLINE: 6 вересня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

КРЕАТИВНА ЄВРОПА: ЄВРОПЕЙСЬКІ ПРОЄКТИ СПІВПРАЦІ

Основний напрям проектів співпраці – оцифрування рідкісних фольклорних творів, проведення архітектурної бієнале, створення стрит-арту, що заохочує до критичного мислення, або перфомансів, що рефлексують над поняттям віри. Проект розрахований на срок до 4-х років та може стосуватися одразу кількох напрямів у сфері культури та креативних індустрій або бути міждисциплінарним.

В рамках напряму виділено до 2 млн. євро на масштабний культурний проєкт, створений у співпраці щонайменше 3-ма організаціями з 39 країн світу. Якщо команді від трьох до чотирьох організацій з різних країн— до 200 000 євро, що покриють 80% витрат; від п’яти до дев’яти організацій з різних країн — до 1 000 000 євро, що покриють 70% витрат та більше дев’яти організацій з різних країн — до 2 000 000 євро, що покриють 60% витрат середньомасштабного проєкту.

DEADLINE: 7 вересня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

СТИПЕНДІЯ РЕДКЛІФФА

Стипендійна програма дозволяє учасникам долучитись до аналізу та роботи над нагальними та проблемними питаннями в сфері науки та мистецтва, включаючи журналістику. Заявки на отримання стипендії можуть подаватись індивідуально чи в складі групи з двох-трьох осіб, що працюють над одним проектом. При оцінки заявок враховується якість та значення потенційного проекта, а також досягнення та потенціал заявників.

Щорічно стипендія Редкліффа присуджується 50  учасникам. Розмір стипендій – до 78 000 дол. на 1 рік з додатковими виплатами на витрати на впровадження проекту. Окрім того, стипендіати матимуть можливість користуватись офісом або студією, а також матимуть доступ до бібліотек та інших ресурсів. 

DEADLINE: 9 вересня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

EUROPEAN CROSS-BORDER GRANTS 

Програма спрямована на підтримку професійних журналістів, що спрямовують свою діяльність та ідеї на транскордонні розслідування та дослідження на європейську тематику. До участі для отримання гранту запрошуються транскордонні групи професійних журналістів (як мінімум з двох країн Європи) на витрати, пов’язані з робочим часом та/або з розслідуванням. Окрім гранту команади можуть також подати заявки на залучення ментора або спеціаліста/експерта з певної сфери для отримання експертного висновку.

Розмір гранту у 2021 р. складає 200000 євро, що пропорційно розподілений на чотири блоки, та надається протягом року.

DEADLINEs: 9 вересня 2021 р., 4 листопада 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

THOMSON FOUNDATION YOUNG JOURNALIST AWARD

Премія Thomson Foundation Young Journalist Award – щорічний конкурс, що проводиться Thomson Foundation та присвячений пошуку і заохоченню молодих та амбіційних журналістів зі всього світу. 

До участі запрошуються журналісти у віці до 30 р, що присвятили свої дослідження та статті темам країн, у яких ВВП на душу населення становить менше 20 000 дол. Цьогоріч, в Премію також включено окрему категорії на екологічну тематику. Кандидатам необхідно надати портфоліо з трьох робіт, які включають розслідування на соціально значущі теми. 

DEADLINE: 10 вересня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

ГРАНТ ВІД ФОНДУ ЖУРНАЛІСТСЬКИХ РОЗСЛІДУВАНЬ

Основною метою грантів від Фонду журналістських розслідувань (The Fund for Investigative Journalism) є підтримка проектів розслідувань, присвяченим темам корупції, зловживання владою в державному та приватному.

Претендувати на грант можуть міжнародні журналісти, чиї розслідування пов’язані з США, включая теми щодо американських громадян, державних органів та бізнес-організацій. Окрім того Фонд заснував дві грантові ініціативи: програма швидких грантів для роботи над суспільно важливими історіями, які необхідно оперативно опрацювати та представити суспільству, та додаткові гранти для термінових публікацій, написаних за результатами розслідування, та потребують нагальної публікації.

Максимальна сума гранту – 10 000 дол., які розраховані на покриття витрат на відрядження, збір даних та документів, оренду обладнання.

DEADLINE: 13 вересня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

MEDIA FELLOWSHIP PROJECT

Friedrich-Ebert-Stiftung (FES) оголошує стипендіальний проект Media Fellowship Project для досліджень та висвітлення питань прогресивні підходи та критичні момент трансатлантичного співробітництва та політичних можливостей. До участі запрошуються студенти, незалежні журналісти, блогери, громадські активісти з США, Канади, Німеччини та Європи. Заявки подаються для розробки оригінальні репортажі (блоги, статті, аналітичні матеріали, відеоінтерв’ю, підкасти, відео та фільми).

Стипендія надається у випадках, коли необхідно висвітлити дві основні теми: новостворені об’єднання в трансатлантичному співробітництві передбачають значні зміни в політиці або ж щодо співробітництва, яке ще не відбулось, але повинно було – на сприяння надається стипендія в розмірі 5 000 дол. 

DEADLINE: 13 вересня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

КОНКУРС “ЦИФРОВІ ПРАВА ТА ІННОВАЦІЇ В ПРАВІ”

Конкурс проектів проводиться програмою “Права людини і правосуддя” Міжнародного Фонду “Відродження” в рамках проєкту “EU4USociety” у співпраці з ЄС з метою надати підтримку організаціям громадянського суспільства для захисту прав людини в умовах поширення використання цифрових технологій.

В рамках конкурсу визначено 2 лоти, на які повинні спрямовуватись проекти, зокрема: цифрові права та технологічні інновації в праві. До участі запрошуються: громадські організації, спілки, асоціації, товариства та інші об’єднання, зареєстровані відповідно до українського законодавства як неприбуткові або благодійні організації.

Загальний бюджет конкурсу –  4 000 000 грн. Максимальний термін реалізації проєкту – 12 місяців. Запланований термін початку реалізації проєктів – жовтень 2021 р.

DEADLINE: 15 вересня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

 FREE PRESS AWARDS

Премія проводиться некомерційною організацією Free Press Unlimited та присуджується журналістам та професіоналом в сфері медіа, що відстоюють ідеї свободи преси та доступу до незалежної інформації.

Нагороди призначені для журналістів, що йдуть на свідомий ризик заради своєї діяльності, піонерів медіаіндустрії, що борються за рівність та справедливість, а також для тих, хто продовжує працювати в найскладніших умовах. Призовий фонд: стипендія в сфері медіа, а також грошовий приз, в залежності від категорії, в якій переміг. 

DEADLINE: 15 вересня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

КОНКУРС ЖУРНАЛІСТІВ ВІД ООН

До участі запрошуються журналісти зі всього світу, що висвітлюють теми COVID-19, зміни клімату, а також діяльності ООН та її підрозділів. 

До участі приймаються матеріали для друкованих та цифрових ЗМІ, теле та радіорепортажі, що були презентовані, випущені в ефір в період з вересня 2019 р. по серпень 2021 р. Переможці отримають грошову винагороду та будуть запрошені на церемонію нагородження, яка пройде в грудні в Нью Йорку. 

DEADLINE: 15 вересня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

GREAT THINKERS INTERNATIONAL FELLOWSHIP

До участі в стипендіальній програмі Great Thinkers International Fellowship 2021 Program запрошуються журналісти, що розкривають теми, пов’язані з Цілями сталого розвитку ООН. 

Стипендіати будуть брати участь в створенні онлайн-блогів, інтерв’ю та заходів, які будуть структоровані організатором та спрямовані на реалізацію проектної ідеї учасника. Учасники повинні взяти участь у проектній програмі як мінімум протягом одного місяця, окрім того найкращі спікери будуть включені до щорічного списку TDG 30 Global Visionaries.

DEADLINE: 15 вересня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

КОНКУРС ГРАНТІВ НА ПІДТРИМКУ РЕГІОНАЛЬНИХ ІНІЦІАТИВ

Міжнародна організація “Інститут висвітлення війни та миру” запрошує регіональні команди активістів та журналістів з усіх регіонів України подати заявки на перший раунд конкурсу грантів. Грант спрямований на фінансування проєктів для підвищення рівня прозорості та підзвітності місцевої влади, протидію і запобігання корупції, посилення громадського контролю бюджетних коштів та майна громади, адвокацію змін на місцевому рівні, посилення участі громадян у розвитку місцевої громади, й моніторинг реформ на регіональному рівні.

Одна із цілей даного проєкту – сприяти зміцненню системи контролю з боку громадянського суспільства та медіа; реалізації політики протидії корупції; покращенню інформування громадськості та громадського моніторингу й контролю через підтримку проєктних ініціатив регіональних партнерств активістів і журналістів та розбудову їхніх спроможностей.

Пріоритет буде надано проєктам, виконуваним регіональними коаліціями чи партнерствами, зокрема регіональними громадськими організаціями у співпраці зі ЗМІ/журналістами. Загальний бюджет раунду дорівнює 75 000 євро, проєкти можуть тривати від 4 до 12 місяців. 

DEADLINE: 15 вересня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

Leave a Reply

Your email address will not be published.