Дайджест УМБШ, I пол. січня 2022

Share it

СТИПЕНДІЯ В ОСВЕНЦИМІ ДЛЯ ВИВЧЕННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ ЕТИКИ 

Програма “Стипендії в Освенцимі для вивчення професійної етики” (FASPE) присвячена складностям, з якими стикалися німецькі та іноземні журналісти під час нацизму, впливу технологій на журналістику, публіцистиці, ролі журналістів у забезпеченні підзвітності влади та нормалізації некоректної поведінки, труднощам висвітлення подій в епоху фейкових новин та багато іншого.

До участі запрошуються молоді журналісти – студенти аспірантури та нещодавні випускники.  В рамках програми буде відібрано 14-16 студентів, які проведуть дослідження на тему того, яку роль зіграли журналісти в нацистській Німеччині, в історії Голокосту та в сучасні проблеми, що викликають етичні питання. Програма триватиме два тижні у період з 24 червня до 8 липня 2022 р. у Німеччині та Польщі.

DEADLINE: 02 січня 2022 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

SIGMA AWARDS

Sigma Awards відзначає найкращі роботи в журналістиці даних з з метою розширити можливості, підвищити та просвітити світову спільноту журналістів даних.

До участі запрошуються незалежні журналістів чи редакції. Будь-які обмеження чи категорії у премії відсутні. Проте з метою заохотити молодих журналістів впроваджено окремий приз Young Talent (портфоліо або робота Young Talent має містити не більше 10 прикладів робіт, які можна додати за посиланням у формі заявки).

Приймаються оригінальні роботи будь-якою мовою, але з додатковим перекладом англійської для розуміння журі, опубліковані у 2021 р. Передбачається грошова винагорода у розмірі 5000 дол. США.

DEADLINE: 07 січня 2022 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

LOCAL SUSTAINABILITY SOLUTIONS JOURNALISM FELLOWSHIP

Climate Tracker у партнерстві з One Earth проводить програму з журналістики рішень, що висвітлює можливі вирішення екологічних проблем на локальному рівні (Local Sustainability Solutions Journalism Fellowship).

До участі запрошуються журналісти у віці від 18 до 35 р., які мають досвід роботи у професійній журналістиці не менше одного року та спеціалізуються в жанрі журналістики рішень. Програма розрахована на шість місяців зі стипендією у розмірі 165 дол. США / місяць.

DEADLINE: 07 січня 2022 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

ГРАНТ ІМ. МАЙКЛА ДЖЕЙКОБСА

Gabo Foundation та Cartagena Hay Festival приймають заявки на отримання грантів імені письменника Майкла Джейкобса. Програма підтримує журналістів та письменників, які працюють над статтями або книгами про подорожі Латинською Америкою та/або Іспанією.

До участі запрошуються журналісти, які готують матеріал іспанською або англійською мовами і мають хоча б одну опубліковану книгу або статтю.

Грант передбачає грошову винагороду у сумі 7 500 дол. США на фінансування досліджень та написання великої статті чи книги.

DEADLINE: 07 січня 2022 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

YALE YOUNG GLOBAL SCHOLARS (YYGS)

Yale Young Global Scholars (YYGS) пропонує дванадцять академічних стипендій. YYGS пропонує студентам на вибір різноманітні академічні заняття, які спеціалізуються на передових темах у рамках STEM, соціальних наук, міждисциплінарних та гуманітарних дисциплін.

Під час двотижневої програми учасники будуть залучені до  студентського життя, відвідуючи лекції та семінари, зустрічаючись з однолітками з усього світу та отримають доступ до можливостей по всьому Єльському університету – від лекцій та семінарів до нетворкінгу з професорами Єльського університету. В рамках програми передбачаються очні на онлайнові сесії протягом червня та липня 2022 року.

DEADLINE: 10 січня 2022 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

КОНКУРС ЖУРНАЛІСТСЬКИХ ФОТОПРОЕКТІВ WORLD PRESS PHOTO

Конкурс фотопроектів World Press Photo приймає роботи, що поєднують професійну фотографію з елементами аудіо, відео, анімації, графіки, ілюстрації чи тексту.

Участь у World Press Photo Contest є безкоштовною та відкритою для професійних фотографів, які працюють у сфері фотожурналістики та/або документальної фотографії. Конкурс проводиться у чотирьох категоріях, які враховують формат матеріалу: фотографії, історії, проекти, на створення яких пішло кілька років, відкритий формат. Кожна з цих категорій включає різні жанри та теми, такі як новини, екстрені новини, актуальні проблеми, спорт, екологія, портрети, природа та ін.

Переможці отримають 5 000 євро для чотирьох глобальних переможців та 1000 євро для кожного із 24 регіональних переможців. 

DEADLINE: 11  січня 2022 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

WORLD JOURNALIST FELLOWSHIP

Інститут журналістики ім. Артура Л. Картера в Нью-Йоркському університеті приймає заявки на участь у міжнародній стипендіальній програмі World Journalist Fellowship.

Стипендіати можуть обрати одну з дев’яти спеціалізацій: висвітлення тем бізнесу та економіки; культури та критики; міжнародних та суміжних досліджень; літературний репортаж; створення статтей для журналів; новини та документалістика; теми, пов’язані з США та Нью-Йорком; наука, охорона здоров’я та екологія; Студія 20.

До участі у програмі запрошуються журналісти: є незалежними від трудових зобов’язань або працюють в неза лежній інформаційній організації, мають мінімум чотири роки досвіду роботи у друкованому чи електронному журналістському виданні.  

Проект оплачує іноземним журналістам два семестра навчання за однією з магістерських програм в Інституті журналістів ім. Артура Л. Картера та стипендію у розмірі 14 000 дол. США.

DEADLINE: 15  січня 2022 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

LEADERSHIP ACADEMY FOR DIVERSITY IN MEDIA

The Leadership Academy for Diversity in Media (Академія лідерства різноманіття в медіа), що проводиться The Washington Post та Pointer Institute, – програма лідерства, яка навчає журналістів, які працюють у цифрових медіа професійно та особистісно розвиватись.

До участі запрошуються журналісти різного походження та раси з міноритарних та окремих етнічних груп, які працюють у цифрових ЗМІ. 

Структура програми та навчальний план забезпечить учасникам знання про налагодження зв’язків, впевненість і навички, щоб протистояти їхнім викликам. Сесії створюються щороку, щоб відповідати на галузеві тенденції, потреби учасників та зростаючі проблеми управління. 

DEADLINE: 15  січня 2022 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

FESTIVAL OF MIGRANT FILM

Фонд “Словенська філантропія” запрошує до участі у Міжнародному фестивалі Festival of Migrant Film. Фестиваль проходитиме у столиці Словенії Любляни та інших містах Словенії з 20 по 23 червня 2022 року. 

До участі запрошуються автори та творці фільмів, аудіовідеопродукції зі всього світу. Участь у фестивалі безкоштовна. Фестиваль приймає фільми та відео різних жанрів — як документальні, так і художні, присвячені темам міграції, біженців, інтеграції іммігрантів до місцевих спільнот та співіснування людей у ​​мультикультурних спільнотах.

DEADLINE: 15  січня 2022 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

КОНКУРС ГРАНТІВ НА ЖУРНАЛІСТСЬКЕ РОЗСЛІДУВАННЯ

Програма Belarus Beehive підтримує діяльність, яка переважно здійснюється в Білорусі або приносить користь та підтримує людей у ​​Білорусі. Тематичні напрямки програми: освіта, культура, місцеве самоврядування, профспілки та трудові відносини, журналістика розслідувань та підтримка коаліцій.

В рамках даного гранту приймаються заявки від журналістів-розслідувачів, зокрема спрямовані на висвітлення корупції, правопорушень та зловживання владою, контрабанди товарів, міграції, практики ухилення від міжнародних санкцій, жорстокості та насильства з боку силових структур та інші. 

До участі запрошуються активісти, ініціативи, організації громадянського суспільства та  журналісти, що займаються розслідуваннями. На грант можуть претендувати  як зареєстровані (у Білорусі, сусідніх країнах чи країнах-членах ЄС), так і незареєстровані ініціативи; претенденти можуть діяти індивідуально або у партнерстві. Проекти мають бути розраховані терміном від 3 до 12 місяців. Розмір грантів від 5000 до 60000 євро.

DEADLINE: 15  січня 2022 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

Leave a Reply

Your email address will not be published.