Дайджест УМБШ, І пол. листопада 2021

Share it

КОНКУРС “КРАУДФАНДІНГ ДЛЯ МЕДІА” В РАМКАХ ПРОЕКТУ EU4USOCIETY

Конкурс проводиться міжнародним фондом “Відродження” в рамках проекту “EU4USociety” у співпраці ЄС з метою зміцнення практики фінансування значущих суспільних ініціатив шляхом краудфандінгу – залучення коштів від громадян. Конкурс спрямований на зміцнення зв’язків ЗМІ з їхніми аудиторіями, формування навколо медіа сталих спільнот.   

До участі запрошуються громадські організації, спілки, асоціації, товариства та інші об’єднання, зареєстровані відповідно до українського законодавства як неприбуткові або благодійні організації у будь-якому регіоні України. 

Максимальна сума, яку Фонд дофінансовуватиме у межах цієї ініціативи, становить 200000 гривень. Кошти гранту від Фонду може бути спрямовано як на виробництво контенту, так і на розвиток медіа, зміцнення його як організації (формування стратегії розвитку, маркетингові дослідження, налагодження бізнес-процесів тощо).

DEADLINE: 1 листопада 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

СТИПЕНДІЯ ДЛЯ ЖУРНАЛІСТІВ ВІД ПУЛІТЦЕРІВСЬКОГО ЦЕНТРУ

Пулітцерівський центр приймає заявки на стипендіальні програми для журналістів, які висвітлюють теми ґендерної рівності, справедливості та науки про клімат. Мета програми – підвищити обізнаність щодо маловідомих глобальних проблем шляхом підтримки якісної журналістики на різних платформах.

Фізичні особи можуть подавати не більше однієї заявки. Заявники можуть пропонувати проекти на кількох платформах — текстових та/або мультимедійних, включаючи відео, аудіо та документальну фотографію.

Розмір стипендії – 3000 доларів США. Також стипендіати отримають менторську підтримку співробітників Пулітцерівського центру, можливість нетворкінгу з професійними репортерами та редакторами, братимуть участь у віртуальних чи очних воркшопах.

DEADLINE: 1 листопада 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

ПРЕМІЯ АЛЛАРДА

Премія Алларда (Allard Prize Photography Competition) вручається за найкращі фотороботи, що відображають ідеали премії.

До участі запрошуються фотографи – професіонали та любителі, чиї роботи присвячені темам дотримання прав людини та боротьби з корупцією можуть представити роботи на цей фотоконкурс. Приймаються фотографії, які безстрашно викривають корупцію, особливо сприяють прозорості, підзвітності та верховенству закону, а також фото на теми, пов’язані з дотриманням прав людини. Учасники можуть подати до чотирьох фотографій.

Призовий комітет премії обере до шести переможців. Кожен переможець отримає грошовий приз у розмірі 1000 канадських дол.

DEADLINE: 1 листопада 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

CREATIVE ENTERPRISE UKRAINE ONLINE

Creative Enterprise Ukraine online – міжнародна навчальна програма, яка допоможе оцінити ідею або бізнес у сфері креативних індустрій з точки зору фінансів, клієнтів і потенціалу розвитку. 

В рамках програми будет прописаний ефективний бізнес-процеси, вибрати прибуткову бізнес-модель, скласти маркетингову стратегію та переглянути роботу з підрядниками, щоб знайти час та гроші на розвиток компанії. 

Навчання проходить онлайн в Zoom з 29 листопада по 9 грудня 2021 р. під наглядом українських фасилітаторів, які провели вже 35 тренінгів для 733 підприємців-початківців з усієї України. 

DEADLINE: 1 листопада 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

CHEVENING SCHOLARSHIP

Chevening — міжнародна стипендіальна програма уряду Великобританії. За фінансової підтримки Управління закордонних справ та розвитку, партнерських організацій пропонуються повні стипендії на навчання у Великобританії протягом одного року на курсі магістра.

До участі запрошуються кандидати зі всього світу, незалежно від країни проживання чи походження. Після закінчення стипендії учасники стануть частиною глобальної спільноти з понад 50 000 випускників по всьому світу. Учасникам необхідно подати документи про освіту, рекомендації та одну безумовну пропозицію на навчання від університету Великобританії. 

DEADLINE: 2 листопада 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

ГРАНТИ МІЖНАРОДНОЇ СПІВПРАЦІ

Гранти міжнародної співпраці фінансують спільні культурні проєкти українських та європейських організацій. Гранти спрямовані на проведення фестивалі електронної музики з міжнародним лайн-апом, віртуальні саунд-арт резиденцію, документальні театральні постановку, виставки сучасного мистецтва з паралельними експозиціями онлайн та офлайн або реалізацію інших проектів культурних індустрій. 

До участі запрошуються партнерські організації з України та ЄС, України та Великої Британії, учасники яких неприбуткові громадські організації; працюють у сфері культури та креативних індустрій; мають досвід втілення культурних проєктів; юридичні особи.

Розмір гранту в рамках співпраці складає до 50 000 євро на основні витрати: гонорари, консультації з експертами, переклад, дизайн, фото- та відеозйомки, придбання матеріалів, оренду приміщення та техніки, подорожі.

DEADLINE: 2 листопада 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

ТРЕНІНГ З ПИТАНЬ БЕЗПЕКИ ДЛЯ ЖУРНАЛІСТІВ ВІД VICE MEDIA

Vice Media у партнерстві з Альянсом культури безпеки (ACOS Alliance) пропонує обмежену кількість стипендій на відвідування тренінгу з роботи у ворожому середовищі та надання першої допомоги (Hostile Environments and First Aid Training (HEFAT)), який пройде в Вопінг, Лондон, з 16 по 18 листопада 2021 р.

Тренінг присвячений основним аспектам безпеки для журналістів, що працюють на місцях подій, включаючи ситуаційну обізнаність, техніки надаеея першої допомоги, поінформованість про безпеку ідентичності та гендерної динаміки, психічне благополуччя/стійкість та психологічну підготовленість, оцінку ризику та оперативне планування для діяльності з високим рівнем ризику, інформацію щодо планування та поінформованість, управління та деескалації конфліктів, реакцію у випадках протестів/заворушень/ворожої інтервенції, реакція на інцидент, навчання з польових і захисних заходів,, а також юридичні ризики та права.

До участі запрошуються журналісти-фрілансери, фотожурналісти та документалісти зі всього світу, що працюють в умовах підвищеного ризику та воєнних загроз. ACOS Alliance також може сплатити витрати на переїзд для вибраних журналістів-фрілансерів.

DEADLINE: 2 листопада 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

ENABLING SERVICES GRANTS FOR ENVIRONMENTAL JOURNALISM

Enabling Services grants for environmental journalism підтримує діяльність та суміжні напрямки для екологічних журналістських розслідувань в цілому. 

Гранти спрямовуються на розвиток та підтримку послуг журналістських розслідувань щодо навколишнього середовища, надаючи фінансування проектним ідеям від організацій та установ щодо програм навчання та професійного розвитку або програм стипендій, спрямованих на те, щоб дати можливість журналістам-розслідувачам підвищити кваліфікацію щодо моніторингу та аналізу інформації щодо навколишнього середовища.

До участі в відборі до грантової програми запрошуються юридичні особи (організації, компанії та ін.), що формулюють проектну пропозицію щодо інституційного розвитку та підтримки екологічних журналістських розслідувань. Фізичні особи не можуть претендувати на грантову допомогу.

Загальна сума гранту, що буде розподілений між усіма підтриманими проектами, становить до 85 000 євро.

DEADLINE: 3 листопада 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

YALE YOUNG GLOBAL SCHOLARS (YYGS)

Yale Young Global Scholars (YYGS) пропонує дванадцять академічних стипендій. YYGS пропонує студентам на вибір різноманітні академічні заняття, які спеціалізуються на передових темах у рамках STEM, соціальних наук, міждисциплінарних та гуманітарних дисциплін.

Під час двотижневої програми учасники будуть залучені до  студентського життя, відвідуючи лекції та семінари, зустрічаючись з однолітками з усього світу та отримають доступ до можливостей по всьому Єльському університету – від лекцій та семінарів до нетворкінгу з професорами Єльського університету. В рамках програми передбачаються очні на онлайнові сесії протягом червня та липня 2022 року.

DEADLINE: 3 листопада 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

EUROPEAN CROSS-BORDER GRANTS 

Програма спрямована на підтримку професійних журналістів, що спрямовують свою діяльність та ідеї на транскордонні розслідування та дослідження на європейську тематику.

До участі для отримання гранту запрошуються транскордонні групи професійних журналістів (як мінімум з двох країн Європи) на витрати, пов’язані з робочим часом та/або з розслідуванням. Окрім гранту команади можуть також подати заявки на залучення ментора або спеціаліста/експерта з певної сфери для отримання експертного висновку.

Розмір гранту у 2021 р. складає 200000 євро, що пропорційно розподілений на чотири блоки, та надається протягом року.

DEADLINE: 4 листопада 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

КОНКУРС СПОРТИВНОЇ ЖУРНАЛІСТИКИ

Міжнародна асоціація спортивної преси (International Sport Press Association (AIPS)) проводить конкурс Sport Media Awards – 2021 для спортивних журналістів. У конкурсі вісім номінацій для текстів, фотографій, аудіо, відео та три – для молодих репортерів віком до 30 років.

Призи за перше, друге та третє місця у всіх категоріях, крім молодіжної, – 8 000, 3 000 та 2 000 дол. США відповідно. Переможець у молодіжній категорії отримає стипендію на відвідання великого міжнародного заходу. Приймаються роботи будь-якою мовою, опубліковані або випущені в ефір у період між 10 листопада 2020-го та 4 листопада 2021 р.

DEADLINE: 4 листопада 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

КОНКУРС ГРАНТІВ ДЛЯ ЖІНОЧИХ/ФЕМІНІСТИЧНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ

Український Жіночий Фонд оголошує конкурс грантів для жіночих/феміністичних організацій для розробки та впровадження адвокаційних кампаній і створення та посилення мереж і коаліцій. Конкурс проводиться в межах проєкту “Голос жінок і лідерство – Україна” – п’ятирічний проєкт у рамках програми Global Affairs Canada’s Women’s Voice and Leadership. 

Участь у конкурсі можуть брати: жіночі/феміністичні правозахисні організації з усієї України, що мають досвід роботи не менше двох років та чітку спрямованість на захист прав жінок та просування гендерної рівності, а також не пов’язані з державними установами та політичними партіями. 

У межах конкурсу підтримуватимуться проєкти жіночих/феміністичних організацій за двома напрямками: 1. Підтримка адвокаційних кампаній для вирішення проблем, з якими стикаються жінки на регіональному та національному рівнях – планується підтримати 4-5 адвокаційних кампаній, що будуть реалізовані на місцевому, регіональному, або національному рівнях. 2. Посилення існуючих та підтримка розвитку нових регіональних та національних мереж і коаліцій з просування прав жінок для більш ефективної адвокації – планується підтримати 3-4 проєкти, спрямовані на створення/посилення місцевих, регіональних національних мереж і коаліцій для ефективної адвокації. 

Тривалість проєкту: від 12 до 18 місяців. Розмір гранту: 10 000 канадських доларів. Адміністративний бюджет проєкту не має перевищувати 30% від загального бюджету.

DEADLINE: 7 листопада 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

ГРАНТИ НА ПЕРСОНАЛЬНІ ПРОЕКТИ У СФЕРІ КУЛЬТУРИ ТА КРЕАТИВНИХ ІНДУСТРІЙ

Гранти на персональні проекти в сфері культури та креативних індустрій спрямований на розвиток наступних тем: популяризація української культури та мистецтва в ЄС та Великій Британії; розширення мережі контактів з колегами з ЄС та Великої Британії; обмін досвідами з приводу децентралізації сфери культури між Україною та ЄС; цифрові та інші формати культурних проєктів у часи пандемії.

До участі запрошують: 1. менеджерів, кураторів, культурних операторів, експертів, дослідників та підприємців у сферах музики, театру, танцю, кіно, дизайну, моди, візуального мистецтва та фотографії, аудіовізуального мистецтва, ремесел, музею, галерей, арт-ринку,  бібліотек, видавничої справи та літератури, фестивалів, креативних хабів, культурної спадщини, архівів, реставрації та консервації; 2. митців та представників творчих спеціальностей у сферах музики, театру, танцю, кіно та інших перформативних мистецтв, візуального мистецтва та фотографії, аудіовізуального мистецтва, ремесел, скульптури, медіамистецтва та концептуального мистецтва, літератури; 3. архітекторів, ландшафтних дизайнерів, урбаністів.

Грант пропонує до 4 000 євро на особистий проєкт із залученням ЄС або Великої Британії. 

DEADLINE: 10 листопада 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

ГРАНТИ НА ПЕРСОНАЛЬНІ ПРОЕКТИ В СФЕРІ МЕДІА

Гранти на персональні проєкти у сфері медіа, спрямовані на такі ключові теми: боротьба з фейками, маніпуляціями та іншими елементами гібридної війни; журналістська етика, цінності та інструменти; конвергентна журналістика (мультимедійна журналістика); самооплатність та незалежність медіа; культурна журналістика; економічна журналістика.

До участі запрошуються: менеджери місцевих та регіональних медіа; редактори та журналісти місцевих та регіональних медіа; журналісти, що пишуть про культуру, про економіку; журналісти, що займаються розслідуваннями; журналісти, що займаються фактчекингом.

Грант пропонує до 4 000 євро на особистий проєкт із залученням ЄС або Великої Британії.

DEADLINE: 10 листопада 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

КОНКУРС “ЛЮДИ ДІЇ” ЩОДО ЖУРНАЛІСТСЬКИХ МАТЕРІАЛІВ ПРО МАЛИЙ І СЕРЕДНІЙ БІЗНЕС

Мета Конкурсу “Люди дії” – стимулювати журналістів відзначати український бізнес, який провадить прозору діяльність відповідно до норм чинного законодавства; підвищувати громадський інтерес до малого і середнього українського бізнесу; заохочувати український бізнес прагнути ставати кращим та прозорішим, аби мати змогу заявляти про себе відкрито і щиро; сприяти налагодженню діалогу між журналістами на підприємцями; розвивати об’єктивну та неупереджену бізнес-журналістику в Україні.

Темою матеріалу має бути виключно малий або середній бізнес, власниками / засновниками якого є українські підприємці, які ведуть свій бізнес прозоро та відповідно до норм чинного законодавства.

До участі в конкурсі запрошуються журналіст або команда журналістів з регіональних та національних ЗМІ. На конкурс приймаються журналістські матеріали, опубліковані в друкованих або інтернет-виданнях, озвучені на радіо чи показані на телебаченні в період з 1 жовтня до 9 листопада 2021 р., незалежно від формату – відео, аудіо чи текстовий матеріал, репортаж, інтерв’ю, лонгрід тощо.

У конкурсі буде визначено три переможці з гонорарним фондом: перше місце — 30 000 грн; друге місце — 20 000 грн; третє місце — 10 000 грн.

DEADLINE: 12 листопада 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

FUND FOR PEACE: СТАЖУВАННЯ У СФЕРІ ПРАВ ЛЮДИНИ В США

Некомерційна організація “Fund for Peace” оголошує конкурс на стажування в сфері прав людини в США (м. Вашингтон).

Для участі необхідно: бути студентом бакалавра / магістратури; мати відміння знання англійської мови; мати досвід у сфері прав людини, безпеки і міжнародних відносин для студентів. Переможці конкурсу мають можливість отримати повну стипендію, що покривати стажування – $700  / міс. або частково – $350 / міс.

В рамках стажування основними функціями стажера будуть: аналіз конфліктів; дослідження та написання статей та звітів: допомога в редагуванні та коректурі; моніторинг та оновлення важливих даних для конкретної країни; забезпечення підтримки публічних заходів Фонду Миру; виступати з доповідями на заходах Фонду. 

DEADLINE: 15 листопада 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

СТАЖУВАННЯ ДЛЯ МОЛОДИХ ЛІДЕРІВ

Стажування для молодих лідерів – можливість спробувати себе у ролі молодіжного працівника: на декілька тижнів долучитися до команди молодіжного центру або органу місцевого самоврядування вашого міста чи села. 

Для участі запрошуються повнолітні лідери з усієї України, яким необхідно обрати організацію у своїй громаді та запропонувати формат для ознайомлення з процесами, втілити проєкт або долучитись до формування молодіжної політики. 

Стажування пройде у період з 1 грудня 2021 по 20 лютого 2022. Винагорода в рамках стажування від 5000 грн. (на два тижні стажування); 6000 грн. (на три тижні стажування) та 7000 грн. (на чотири тижні). 

DEADLINE: 15 листопада 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

КУРС ВІД ОКСФОРДСЬКОЇ МЕРЕЖІ КЛІМАТИЧНОЇ ЖУРНАЛІСТИКИ

Інститут Рейтер з вивчення журналістики при Оксфордському університеті запускає Оксфордську мережу кліматичної журналістики (Oxford Climate Journalism Network (OCJN)), яка підтримує журналістів та керівників редакцій у визначенні та вирішенні низки операційних, культурних та етичних питань, пов’язаних з темою зміни клімату.

Мережа пропонує розрахований на шість місяців курс, який надасть учасникам індивідуальну підтримку у пошуку потрібних джерел інформації, зустрічі з провідними світовими експертами та можливість спілкуватися з колегами з інших організацій новин. Взяти участь можуть штатні журналісти та фрілансери.

DEADLINE: 15 листопада 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

Leave a Reply

Your email address will not be published.