Дайджест УМБШ, І пол. грудня 2021

Share it

ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ 

Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA, організований Українською Гельсінською спілкою з прав людини. До участі в конкурсних програмах допускаються неігрові фільми, створені в 2020-2022 рр. 

Конкурсна програма включає дві міжнародні категорії: DOCU/WORLD – для фільмів довжиною понад 30 хв., DOCU/SHORT (фільми тривалістю не більше 30 хв.) і національний конкурс Docu/Україна. Фестиваль відбудеться в м. Києві з 25 березня по 3 квітня 2022 р. 

Переможці конкурсу в цих категоріях отримають грошові призи в розмірі $1000. 

DEADLINE: 1 грудня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

NIEMAN FELLOWSHIP 

Стипендія центру Nieman запрошує журналістів зі всього світу. Відібрані стипендіати проведуть два повні семестри в Гарварді.  До участі запрошуються журналісти, які працюють у друкованих, цифрових, радіо та аудіовізуальних ЗМІ, як на основному місці роботи, так і фрілансери з досвідом роботи в медіа не менше 5 р. Журналісти та інші професіонали, які працюють на посадах, які підтримують журналістику, як-от бізнес або технологічні відділи новинних компаній, можуть подати заявку на одну з короткострокових стипендій.

Під час роботи в Гарварді стипендіати Nieman відвідують семінари, лекції, майстер-класи та журналістські конференції, спрямовані на зміцнення їхніх професійних навичок та лідерських здібностей. Стипендіати Nieman отримують стипендію в розмірі 75 000 дол., що виплачується протягом дев’яти місяців для покриття витрат на життя. Фонд Німана також надає фінансову підтримку для медичного страхування та догляду за дітьми. 

Кандидати також можуть подати заявку на отримання стипендії Німана-Беркмана Кляйна в галузі журналістських інновацій.

DEADLINE: 1 грудня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

СТИПЕНДІЇ ARTSEVERYWHERE FOR ARTISTIC JOURNALISM

Платформа ArtsEverywhere пропонує стипендію Fay Chiang Fellowship на підтримку проекту у жанрі сторітелінгу.

До участі запрошуються художники, журналісти, письменники, музиканти, продюсери, чия робота поєднує творчу практику з ретельними журналістськими дослідженнями, сторітеллінгом і мультимедійним виробництвом.

В рамках надаються 15 000 канадських дол. для роботи над проектом і 5 000 канадських дол. на оплату поїздок, купівлю устаткування та інші витрати, пов’язані з проектом. Учасників програми буде запрошено на фестиваль ArtsEverywhere, який відбудеться у 2023 р.

DEADLINE: 1 грудня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

ГЛОБАЛЬНА МЕНТОРСЬКА ПРОГРАМА

Міжнародна фактчекінгова мережа Інститут Poynter (IFCN) в партнерстві з компанією Meta запустила глобальну менторську програму. До участі запрошуються організації, які займаються фактчекінгомі та спрямовують діяльність на різні області для підвищення квалфікації спеціалістів в цій та суміжних областях.

Теми менторської підтримки можуть включати виявлення дезінформації в соціальних мережах, використання інноваційних форматів для просування фактчекінгу, медіаграмотності, а також боротьбу з деінформацією в області охорони здоров’я та науки та інші.

Ментори отримують на 50 000 дол. США, а захисні організації (після того, як менторські проекти будуть завершені) – 5 000 дол. США. Загальний розмір грантового фонду – 450 000 дол. США.

DEADLINE: 3 грудня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

AACR JUNE L. BIEDLER PRIZE FOR CANCER JOURMALISM

Премія AACR Джун Л. Бідлер у галузі онкологічної журналістики була заснована Американською асоціацією дослідження раку (AACR) з метою відзначити видатні приклади онкологічної журналістики та окремих професійних журналістів, які створили точні, інформативні та переконливі історії.

Премія відкрита для друкованих, радіо, теле- та онлайн-професійних журналістів, чиї історії були опубліковані в газетах, журналах, на веб-сайтах, на телебаченні чи журналістських платформах, націлених на широку аудиторію. Історії мають бути опубліковані чи вперше вийшли в ефір з 1 січня 2020 р.  по 30 листопада 2021 р. Нагорода передбачає грошову винагороду у розмірі 5000 дол. США та пам’ятну винагороду. 

DEADLINE: 6 грудня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

EUROPEAN PRESS CONTEST

Участь можуть взяти журналісти з Європи, працюють у Європі, та журналісти, які пишуть для європейських медіа-організацій чи блогів. 

European press contest присуджується в чотирьох різних категоріях: за репортажне розслідування (індивідуальні або командні проекти, спрямовані на розкриття суспільно значущих фактів); за найкращий репортаж і написання художніх фільмів, що висвітлюють життєво важливі проблеми в країні та за кордоном; за публічний дискурс – для коментатора, оглядача чи редактора, чия робота справила вирішальний вплив; Інновація – за ідею – презентаційну, технічну чи з точки зору редакційних прийомів,  яка зробила значний внесок у розвиток журналістики. 

Надіслані роботи повинні бути не більше 5000 слів та бути опубліковані у період з 1 грудня 2020 р. по 31 грудня 2021 р. Подавати можна не більше трьох робіт у конкурс. Приз в кожній категорії 10 000 євро для реалізації власного проекту. 

DEADLINE: 10 грудня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

MOBILE PHOTOGRAPHY AWARDS

Mobile Photography Awards – це конкурс та пересувна виставка, мета яких – просування мистецтва зйомки за допомогою мобільних пристроїв. До участі запрошуються фотографи, які використовують мобільні пристрої для зйомки.

При оцінці робіт враховуватимуться творчий підхід, оригінальність та напрямку конкурсу. Переможці отримають призи: приз за найкраще фотоесе – 500 дол. США, гран-прі конкурсу – 3 000 дол. США. Участь у конкурс платна

DEADLINE: 11 грудня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

THE LOGAN NONFICTION PROGRAM

Logan nonfiction program – стипендія для письменників, режисерів документалістів, фотожурналістів, подкастерів та мультимедійних спецілістів, що працюють над довгостроковими документальними проектами. 

Кандидати будуть розглядатися на постійній основі для нової гібридної стипендії програми, яка складатиметься з восьмитижневої онлайн програми, однотижневої резиденції в кампусі Carey Institute for Global Good, Ренсселервілль – Нью-Йорк. 

Для отримання стипендії учасники повинні подати масштабний проект наукового напрямку на наступну тематику: конфлікти та безпека; демократія та управління; освіта; навколишнє середовище та зміна клімату; продовольча безпека; стать, раса, сексуальна орієнтація, інвалідність та міжсекційність; глобалізація; здоров’я; нерівність і виключення; медіа та журналістика; соціальна справедливість; а також стійкий розвиток та інше.

DEADLINE: 15 грудня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

GLOBAL EDUCATION MONITORING FELLOWSHIP

Стипендіальна програма “Глобальний моніторинг освіти” (GEM), що фінансується Фондом “Відкрите суспільство”, підтримує дослідників, які прагнуть представити новий погляд на порівняльний та міжнародний розвиток освіти, щоб допомогти досягненню Цілей сталого розвитку в глобальній освіті.

Стипендія дає можливість стати частиною групи вчених та дослідників для співпраці над: моніторинг та звітування про прогрес у досягненні цілей сталого розвитку щодо освіти; моніторинг реалізації національних та міжнародних стратегій, щоб допомогти залучити партнерів до відповідальності за їхні зобов’язання в рамках подальшої діяльності та перегляду цих цілей. 

DEADLINE: 15 грудня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

Leave a Reply

Your email address will not be published.