AVOD v. TVOD v. SVOD. Прерогатива AVOD

Share it

AVOD – надає споживачу безкоштовний доступ до в контенту на стрімінґовій платформі за умови обов’язкового перегляду реклами (або попереднього до початку показу, та/або при трансляції контенту).                                            

Підхід до надання споживачу доступу до контенту AVOD концептуально відрізняється від інших послуг VOD, зокрема від моделі пакетної підписки (SVOD) або транзакційної оплати за перегляд контенту (TVOD). В рамках SVOD та TVOD таргетинг аудиторії та розміщення рекламних матеріалів та кампаній обмежений.

Обмеження у зв’язку з COVID-19, а відтак – перехід суспільства на онлайн-платформи в роботі та дозвіллі призвели до того, що аудиторія переважну більшість часу витрачає на перегляд контенту за допомогою на стрімінґових сервісів Вибір контенту споживачем переходить з в категорію «ціна-якість», що прямо пропорційно впливає на вибір ціни доступу до контенту, що в свою чергу, відображається на виборі AVOD/TVOD/SVOD.

AVOD (advertising-based video-on-demand) – це послуга в рамках доступу до контенту на VOD платформах чи сервісах, що пропонує споживачу безкоштовний відеоконтент, але за умови перегляду рекламних матеріалів.

TVOD (transaction-based video-on-demand) – послуга відеозапису чи одноразового доступу до контенту, що надається на основі одноразових платежів (транзакцій); фактично ці транзакції є платою за використання чи придбання авторських прав на певний контент.

SVOD (subscription-based video-on-demand) – послуга доступу до контенту на основі передплати, що здійснюється або помісячно, або пакетно та забезпечує доступ до контенту без рекламних матеріалів.

Таким чином, лише AVOD забезпечує брендам та рекламодавцям доступ до аудиторії, що обирає перегляд контенту на стрімінґових платформах чи сервісіх на противагу традиційному телебаченню.

У зв’язку з COVID-19 та обмеженнями, що виникли у зв’язку з ним, кількість користувачів VOD продовжує збільшуватись, а відтак збільшиться і кількість прихильників AVOD як у короткостроковій, так і довгостроковій перспективі – через доступ до безкоштовного контенту, незважаючи на необхідність контактувати з рекламою.

Відповідно до досліджень Digital TV Research (Global AVOD forecast, 2020) 23% споживачів по всій Європі вже після першого місяця обмежень COVID-19 зазначили, шо вони планують збільшити використання сервісів з AVOD.  Такий показник підтверджується і результатами дослідженням eMarketer –  найпопулярнішим стрімінґовим платформам довелось зменшити розмір (тобто і якість) контенту та обмежити свої поточні бібліотеки у зв’язку з перевантаженням трафіку.

78 % споживачів з усієї Європи переконані, що після завершення пандемії та карантинних чи обмежувальних заходів, їх використання AVOD збільшиться або залишиться незмінним. Вибір AVOD для перегляду VOD-контенту – найбільш стабільний. Показник вірогідної зміни споживачем AVOD для використання іншого сервісу – мінімальний, що доволі показово контрастує зі SVOD (імовірна, зміна після COVID-19 – 24%) чи лінійного телебачення (імовірна, зміна після  COVID-19 – 30%).

 

У публікації використовувались офіційні матеріали Digital TV Research, eMarketer.

 Використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на “Українську Медіа Лігу”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.